Spokojne i wysokie zwycięstwo SMS ZPRP I Kielce z MKS Wieluń w Lidze Centralnej piłkarzy ręcznych. Zobacz zdjęcia

Wojciech Buras
Szczypiorniści SMS ZPRP I Kielce pewnie wygrali u siebie z MKS Wieluń 37:29 w meczu 8. kolejki Ligi Centralnej piłkarzy ręcznych. Gospodarze zagrali z ostatnią drużyną w tabeli i w pełni kontrolowali przebieg piątkowego starcia. Z biegiem czasu powiększali swoją przewagę i dopisali do swojego dorobku punktowego kolejne zwycięstwo.

SMS pokonała MKS Wieluń

SMS ZPRP I Kielce - MKS Wieluń 37:29 (16:14)
SMS: Drożdż, Sowiak - Luksa 3, Aksamit 7, Mielczarski 5, Cacak 2, Korus, Bujok 1, Olczyk 2, Burzyński, Rodak 5, Pepliński 3, Markowski 2, Pilz, Fajfer 6, Cichoń 1.

Zobacz zdjęcia

Piłkarze ręczni SMS ZPRP I Kielce wrócili do grania po trzytygodniowej przerwie. Wielu zawodników przebywało na zgrupowaniu młodzieżowej reprezentacji Polski. Ostatnie spotkanie Szkoły Mistrzostwa Sportowego odbyło się 20 października w Legnicy i zakończyło się po myśli podopiecznych Radosława Wasiaka, którzy triumfowali po golu w ostatnich sekundach Piotra Mielczarskiego 34:33.

Zobacz zdjęcia:

W piątek do Kielc przyjechała przysłowiowa czerwona latarnia ligi. MKS Wieluń nie zdobył w tym sezonie choćby jednego punktu, więc faworyt do zwycięstwa wydawał się być tylko jeden.

Gospodarze w 14 minucie objęli prowadzenie 8:4, ale roztrwonili całą przewagę w przeciągu dwóch minut. MKS doprowadził do remisu. Taki stan rzeczy nie trwał długo. Końcówka pierwszej połowy znów należała do kielczan, którzy zakończyli pierwszą odsłonę spotkania rezultatem 16:14.

Po wyjściu z szatni Szkoła Mistrzostwa Sportowego kontrolowała przebieg zawodów. Jej dystans od rywala oscylował w okolicach 4 bramek. W końcówce drużyna z Wielunia nie dotrzymała tempa, przez co kielecka młodzież znacząco odskoczyła z wynikiem. W 56 minucie ich przewaga po raz pierwszy wyniosła 8 goli różnicy i tak już zostało do końcowej syreny. Najwięcej trafień w zespole gospodarzy zaliczył Kacper Aksamit - 7.

Przestrzegaliśmy naszych zawodników, aby się nie rozluźniali. MKS Wieluń gdzieś musi szukać punktów. Mecz z juniorami jest do tego dobrym sposobem. Cieszę się, że kontrolowaliśmy całe zawody, chociaż mam zastrzeżenia do moich chłopaków o grę w pierwszej połowie. Nie mogliśmy złapać właściwego rytmu. Na szczęście w drugiej połowie zaczęliśmy pokazywać to co najlepiej potrafimy. Dzisiaj zagraliśmy dojrzałe ostatnie dwadzieścia minut meczu i z tego jestem zadowolony

- powiedział Radosław Wasiak, trener SMS ZPRP I Kielce.

Szkoleniowiec gospodarzy często rotował pierwszą "siódemką", stosując przy tym wiele wariantów gry w ataku i obronie. W piątkowym starciu zagrał każdy z zawodników zgłoszonych do protokołu meczowego.

- Mieliśmy taki plan, ale wynik też na to pozwolił. Daliśmy pograć wszystkim chłopakom. Przerwa na kadrę też miała po części na to wpływ. Wypadliśmy z rytmu meczowego. Część zawodników była na zgrupowaniu reprezentacji, więc byli pod grą. Pozostali mieli dłuższy okres rozbratu z piłką ręczną i realizowali program motoryczny. To był dla nas krótki tydzień, bo mecz już w piątek. Mieliśmy cztery treningi z piłkami. Cieszę się, że następne spotkanie gramy w sobotę. Będziemy mieli pełny cykl treningowy - zakończył Radosław Wasiak.

Kolejne spotkanie SMS ZPRP I Kielce odbędzie się na wyjeździe 18 listopada, a jej rywalem będzie KPR Autoinwest Żukowo.