Piłka ręczna. Porażka KSSPR Końskie z AZS AGH Kraków w meczu drugiej kolejki I Ligi piłkarzy ręcznych

Wojciech Buras
Zawodnicy z Końskich zaliczyli pierwszą porażkę w tym sezonie.
Zawodnicy z Końskich zaliczyli pierwszą porażkę w tym sezonie. KSSPR Końskie
KSSPR Końskie przegrało z AZS AGH Kraków 27:30 w meczu drugiej kolejki I Ligi piłkarzy ręcznych. O końcowym rezultacie zaważyła 2 połowa spotkania, gdzie w goście odskoczyli nawet na pięć bramek przewagi. "Przesądziły błędy własne i brak skuteczności" - mówił po meczu trener Arkadiusz Bąk.

Porażka KSSPR Końskie w drugiej kolejce I Ligi

Obie drużyny w dobrych humorach podchodziły do sobotniego starcia. Drużyna z Końskich w pierwszej kolejce wysoko pokonała SPR Górnik Zabrze, a AZS AGH Kraków wygrał w domowym meczu z Orłem Przeworsk 30:27. Pierwsze minuty przebiegały pod dyktando zespołu Arkadiusza Bąka, bo to KSSPR cały czas było parę bramek przed rywalem. Goście wyrównali stan rywalizacji w 17 minucie, a potem przejęli inicjatywę i po bardzo zaciętej pierwszej połowie spotkania prowadzili 16:15. Tuż po przerwie drużyna z Krakowa odskoczyła z wynikiem. Stało się tak za sprawą błędów technicznych i słabej skuteczności koneckich zawodników. W 53 minucie na tablicy widniał wynik 22:27 dla AGH AZS Kraków. Potem gospodarze starali się wrócić do meczu i zredukowali straty do dwóch bramek, ale nie starczyło już czasu, by urwać choćby punkt. Najskuteczniejszym zawodnikiem KSSPR Końskie był Michał Włodarski z 7 trafieniami, tuż za nim uplasował się Grzegorz Hubka, który zdobył 6 goli.

Popełniliśmy zbyt wiele niewymuszonych błędów. Do tego szwankowała skuteczność, szczególnie w drugiej połowie spotkania. Staraliśmy się wrócić do tego meczu, ale pośpiech w pogoni za wynikiem generował kolejne straty. Za brakło nam już czasu, by dopaść rywala

- mówił po meczu trener, Arkadiusz Bąk.

W następnej kolejce KSSPR Końskie zagra na wyjeździe z SPR Orłem Przeworsk.

KSSPR Końskie - AZS AGH Kraków 27:30 (15:16)
KSSPR: Markowski, Janus, Woś 1, Falasa 5, W. Sękowski, Ł. Sękowski 2, Stępniewski, Biegaj, Włodarski 7, Różnowski 2, Włoskiewicz 3, Baran, Hubka 6, Słonicki 1.