Piłka ręczna. Porażka w cieniu przeziębienia. Zdziesiątkowany SMS ZPRP Kielce przegrał z Sandrą SPA Pogoń Szczecin

Wojciech Buras
SMS ZPRP Kielce przegrał w Szczecinie.
SMS ZPRP Kielce przegrał w Szczecinie. Wojciech Buras
Sandra SPA Pogoń Szczecin pokonała SMS ZPRP Kielce 34:29 w meczu 3 kolejki Ligi Centralnej piłkarzy ręcznych. Podopieczni Radosława Wasiaka pojechali do Szczecina w osłabionym składzie. Wielu kieleckich zawodników przechodziło w ciągu tygodnia przez objawy przeziębienia, przez co zespół nie mógł przygotowywać się do meczu w normalnym cyklu treningowy.

Porażka SMS-u w cieniu choroby

Spotkanie w Szczecinie od samego początku było bardzo zacięte. Dobrze zaczął SMS, który odskoczył na dwie bramki przewagi, ale do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Do 27 minuty meczu wynik "kręcił się" w okolicach remisu. Ostatnie trzy minuty pierwszej połowy należały do Pogoni, która zaliczyła serię kontrataków i zeszła do szatni z czterobramkowym prowadzeniem.

W 38 minucie gospodarze odskoczyli na dystans sześciu bramek. Następnie dobrą fazę meczu zaliczyli kielczanie. W bramce pojawił się Daniel Dróżdż i odbił kilka piłek z czystych pozycji, a szczelna obrona dawała szanse na gole z szybkiego ataku. SMS zredukował stratę do dwóch bramek, ale młodym zawodnikom nie starczyło już sił na dalszą pogoń za wynikiem. Wszystko przez objawy przeziębienia jakie napotkały kielczan w tym tygodniu. Zespół nie pojechał do Szczecina w optymalnym składzie, a normalny cykl treningowy w ciągu ostatnich dni został zaburzony. Gospodarze podrasowali wynik i ostatecznie triumfowali 34:29.

Zaliczyliśmy wiele przestojów w meczu, a wynika to z tego, że przez ostatni tydzień większość zespołu była chora i to też dało nam się we znaki. Gdzieś te siły z minuty na minutę z nas opadały. Na mecz pojechaliśmy praktycznie w 9 zawodników z pola i 3 bramkarzy, więc nie było łatwo rotować składem. Mam nadzieję, że wszyscy w zdrowiu podjedziemy do następnego meczu.

- mówił po meczu Radosław Wasiak.

Kolejny mecz SMS-u odbędzie się w piątek, 29 września w hali przy ulicy Jagiellońskiej. Przeciwnikiem kielczan będzie Śląsk Wrocław Handball.

Sandra SPA Pogoń Szczecin 34:29 (18:14) SMS ZPRP Kielce
SMS: Mielczarski 11, Cacak, Korus, Olczyk 5, Popielecki, Burzyński 1, Rodak 1, Dróżdż, Pepliński 7, Fajfer 4, Cichoń, Sowiak.