Świetna druga połowa i pierwsze zwycięstwo SMS ZPRP Kielce w meczu 2 kolejki Ligi Centralnej piłkarzy ręcznych. Zobacz zdjęcia z meczu

Wojciech Buras
od 16 lat
SMS ZPRP Kielce pokonał Zagłębie Handball Team Sosnowiec 36:28 w meczu 2 kolejki Ligi Centralnej piłkarzy ręcznych. Spotkanie cechowała zacięta pierwsza połowa, a tuż po przerwie, podopieczni Radosława Wasiaka odskoczyli od rywala na dystans kilku trafień i nie oddali prowadzenia do końca. To pierwsza wygrana kielczan w tym sezonie Ligi Centralnej.

Pierwsza wygrana SMS-u w Lidze Centralnej

SMS ZPRP Kielce podchodził do sobotniego spotkania tuż po porażce na inaugurację w Zamościu. Tam, mimo dobrej pierwszej połowy meczu, rywale odrobili straty i ostatecznie triumfowali wynikiem 36:31. – Zabrakło doświadczenia w drugiej połowie – mówił po tym meczu Radosław Wasiak.

Potyczka z Zagłębiem Handball Team Sosnowiec zaczęła się od gry bramka za bramkę, a w pierwszej fazie meczu, żadna drużyna nie mogła odskoczyć z wynikiem. Następnie okres dobrej gry zaliczyli goście, którzy wypracowali sobie przewagę kilku trafień, natomiast końcówka pierwszej połowy przebiegała już pod dyktando kieleckiego SMS-u. Świetna postawa w obronie rodziła wiele kontrataków i kielczanie z nawiązką odrobili wynik, by prowadzić do przerwy jednym golem. Do niebezpiecznej sytuacji doszło już po gwizdku kończącym pierwszą część meczu, gdy Sebastian Danysz z Sosnowca wykonywał rzut wolny i trafił w twarz jednego z zawodników Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Sędziowie nie mieli wątpliwości i pokazali rzucającemu czerwoną kartkę.

Druga połowa to kontynuacja dobrej gry podopiecznych Radosława Wasiaka, którzy odskoczyli od rywala na dystans kilku trafień, a samej końcówce efektownie podrasowali końcowy wynik meczu. Stało się tak za sprawą świetnie współpracującej obrony, a także bardzo dobrej postawie bramkarza. Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy był Marcin Pepliński, który zakończył mecz z dorobkiem 8 goli.

Jestem zadowolony i z gry i z wyniku, bo w Zamościu byłem dumny ze swoich chłopaków, ale nie z końcowego rezultatu. Dzisiaj jest pełnia szczęścia i myślę, że jesteśmy na dobrej drodze, aby Lidze Centralnej pokazać się z jak najlepszej strony.

– podsumował mecz Radosław Wasiak.

W następnej kolejce SMS ZPRP Kielce czeka daleki wyjazd do Szczecina na mecz z miejscową Pogonią. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 23 września o godzinie 15.

SMS ZPRP Kielce 36-28 (19:18) Zagłębie Handball Team Sosnowiec
SMS: J. Luksa 3, S. Wywrot, K. Aksamit 1, P. Mielczarski 4, D. Cacak 4, A. Korus 1, D. Bujok 1, K. Olczyk 5, F. Burzyński 3, M. Rodak 1, D. Drożdż, M. Pepliński 8, Ł. Pilz, J. Fajfer 5, A. Cichoń, F. Sowiak.