Piłkarki ręczne Korony Handball Kielce zakończyły sezon wygraną

/PK/
Anna Pinda (na zdjęciu z piłką) była w Kobierzycach najskutecz-niejszą zawodniczką Korony Handball. Zdobyła 8 bramek. Sławomir Stachura
W meczu ostatniej kolejki pierwszej ligi piłkarek ręcznych, Korona Handball Kielce wygrała na wyjeździe z KPR Kobierzyce 29:27.

KPR Kobierzyce - Korona Handball Kielce 27:29 (12:15).

Korona Handball: Januchta, Kos, Hibner - Czubaj, Woźniak, Kaźmiruk, Cwynar, Młynarska 4, Bortnowska 5, Pinda 8, Hynek 1, Skowrońska 4, Tutaj, Rosińska 7, Mochocka.

Kielczanki zakończyły sezon zwycięstwem, które daje im co najmniej szóste miejsce w lidze. Do 20 minuty prowadziła drużyna z Kobierzyc, ale nieznacznie, różnicą jednego, dwóch goli. Korona Handball miała piorunującą końcówkę pierwszej i początek drugiej połowy - w 22 minucie nasz zespół doprowadził do remisu 22:22, a w 45 prowadził już 23:16. - Potem dostaliśmy kilka kar i Kobierzyce powoli odrabiały straty, ale nasza wygrana nie była zagrożona. Dziękuję dziewczynom za walkę w tym ciężkim meczu, a w imieniu zespołu dziękuję kilkunastoosobowej grupie naszych kibiców za przyjazd do Kobierzyc i doping - powiedział trener naszego zespołu, Tomasz Popowicz.

W innych meczach: SMS ZPRP Płock - AZS AWF Warszawa 33:28 (20:14), Jutrzenka Płock - AZS UMCS Lublin 24:31 (12:16), Słupia Słupsk -Sparta Oborniki 30:27 (15:14), Polonia Kępno - Dwójka Profil Nowy Sącz 27:22 (12:11), AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - PCM Kościerzyna 17:1 (8:9).

1. AZS Łączpol AWFiS 22 40 629-484
2. PCM Kościerzyna 22 37 601-485
3. Polonia Kępno 22 26 586-562
4. Słupia Słupsk 22 24 593-567
5. KPR Kobierzyce 22 23 588-563
6. Korona Handball Kielce 22 22 579-551
7. SMS ZPRP Płock 22 22 594-611
8. Dwójka Nowy Sącz 22 20 501-525