Piłkarska sparingowa sobota w regionie świętokrzyskim. Bardzo dużo meczów w potwornym upale

W meczu kontrolnym rozegranym w Ostrowcu KSZO 1929 zremisował z Wisłą Sandomierz 1:1. Fot. Mirosław Rolak
Bardzo dużo meczów sparingowych zaplanowanych jest na sobotę. Oto nasze relacje. Po meczu Neptuna Końskie ze Stalą Niewiadów, umowę z Neptunem podpisał Jakub Kotarzewski, były piłkarz Korony Kielce, ostatnio Unii Solec Kujawski.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Wisła Sandomierz 1:1 (0:0)
Bramki: Bartłomiej Smuczyński 57 - Wiktor Putin 52.
KSZO 1929 (I połowa): Zacharski - Jedlikowski, Mężyk, Kardas, Cheba - Łokieć, Puton, Dybiec, Madej, Bełczowski - Grunt.
KSZO 1929 (II połowa): Zacharski - Patryk Cheba, Kardas, Mężyk, Dominik Cheba - Smuczyński, Sarwicki, Puton, Mąka, Kapsa - Dziadowicz.
Wisła (I połowa): Wierzgacz - Chorab, Kolbusz, Czerwiak, Bażant - Puc, Kmiotek, zawodnik testowany, Siedlecki, Ferens - Piechniak.
Wisła (II połowa): Gospodarczyk - Trojanowski, Konefał, Sudy, Sornat - Łata, Mokrzycki, Kamiński, Putin, Nogaj - Poński.

Testowani piłkarze w Wiśle Sandomierz: Jakub Siedlecki (Igloopol Dębica, pomocnik), Krystian Sornat (Nida Pińczów, pomocnik), Szymon Czerwiak (Korona Kielce, obrońca), Mirosław Kmiotek (Resovia Rzeszów, pomocnik), Wiktor Putin (Broń Radom, pomocnik/napastnik).

- Uważam, że powoli idzie wszystko w dobrym kierunku. Zgrywamy ten zespół i solidnie pracujemy. Naszą formę zweryfikuje liga. Zespół budowany był od początku, gdyż po sezonie odeszło od nas 13 zawodników i drużyna w zasadzie cały czas jest tworzona, oby z dobrym skutkiem i dobrymi wynikami w trzeciej lidze - mówił po meczu Dariusz Pietrasiak, trener Wisły.

- Był to dla nas bardzo pożyteczny sparing. Cieszę się, że obyło się bez kontuzji. W pierwszej połowie my dominowaliśmy, w drugiej Wisła. Zrobiłem kilka roszad w składzie, straciliśmy bramkę, chwała chłopakom, że zdołali wyrównać i nie przegraliśmy tego sparingu. Zdarzają się nam jeszcze błędy i przez najbliższe dwa tygodnie wiemy, nad czym pracować - mówił po meczu Marcin Wróbel, szkoleniowiec KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Stal Kraśnik - Czarni Połaniec 0:2 (0:1)
Bramki: Mateusz Janiec, Kamil Hul.
Czarni: Borusiński - Zięba, Witek, Załucki, Sobczyk - Misztal, Krępa, Miśko, Skiba, Janiec - Wątróbski oraz Tetlak, Meszek, Płudowski, Stypa, Miazga.
W zespole Czarnych zagrało dwóch nowych piłkarzy - bramkarz Jakub Borusiński z SMS Łódź, były zawodnik Korony Kielce i Mikołaj Płudowski ze Stali Mielec. Obaj bardzo korzystnie się zaprezentowali i obaj będą w nowym sezonie grać w Czarnych. Jakub Borusiński obronił między innymi rzut karny.
- Obaj będą u nas grać - mówił po meczu Piotr Mazurkiewicz, trener Czarnych.

Lubrzanka Kajetanów - Centrum Radom 1:1 (0:0)
Bramka: Damian Piwowarczyk dla Lubrzanki.

Przebój Wolbrom - Naprzód Jędrzejów 4:4 (2:2)
Bramki: Piotr Kasza, Mateusz Maciejewski, Karol Mojecki i Bartłomiej Bębenek dla Naprzodu.

Tłoki Gorzyce - Alit Ożarów 4:1 (2:1)
Bramka: Michał Hołody dla Alitu.

- Rywal był zespołem lepszym i jak najbardziej zasłużenie wygrał. Nas czeka bardzo dużo pracy. Przy stanie 1:1, nie wykorzystaliśmy rzutu karnego. Strzał Michała Hołodego obronił bramkarz gospodarzy. Nie zagraliśmy w najmocniejszym składzie, zabrakło, napastnika Jacka Rożka i obrońcy Artura Kosno - mówił po meczu, Tadeusz Krawiec, trener Alitu.

Orzeł Wierzbica - Star Starachowice 1:5 (1:0)
Bramki: Łukasz Gruszczyński, Jakub Kania, Filip Niewczas, Bartłomiej Drabik, Maciej Horna dla Staru.

Hetman Włoszczowa - Unia Sędziszów 1:1 (0:1)
Bramki: Patryk Krzysztofik - Łukasz Niemstak.

Granat Skarżysko-Kamienna - Oskar Przysucha 0:3 (0:1)
Bramki: Przemysław Śliwiński, Bartłomiej Madej, Krzysztof Łukasik.

Stal Niewiadów - Neptun Końskie 4:3 (2:1)
Bramki: Łukasz Jamróz, Karol Armata i samobójcza dla Neptuna.

W Neptunie zagrało dwóch nowych piłkarzy, Jakub Kotarzewski z Unii Solec Kujawski i Damian Bugno z Wiernej Małogoszcz.
Ten pierwszy już podpisał umowę z koneckim klubem, natomiast drugi ma podpisać w przyszłym tygodniu.

Wierna Małogoszcz - Zenit Chmielnik 5:0 (4:0)
Bramki: Mateusz Fryc cztery, Karol Krzyżyk 1.
Wierna: Szram (60. Kosik) - Malinowski (46. Foksa), Pawłowski, Kołodziejczyk (60. Borowski), Jędrzejak (60. Bała) - Kraus (60. Wijas), Czarnecki, Bujak (60. Grzyb), Gągorowski (46. Bąk) - Krzyżyk, Fryc (60. Snoch).

Korona Kielce (juniorzy) - Zdrój Busko-Zdrój 1:4 (0:1)
Bramki: Piotr Radwański, Jakub Jaśkiewicz, Damian Pietras i Michał Rybus dla Zdroju.

GKS Nowiny - Olimpia Pogoń Staszów 2:7
Bramki : Damian Szewczyk, Jakub Olearczyk - Patryk Kukiełka, Dawid Wołczyk i Hubert Laskowski po 2, Adrian Uniat.

GKS Rudki - Łysica Bodzentyn 3:1 (1:0)
Bramka : Dominik Chrzanowski dla Łysicy.

Pilica Przedbórz - Partyzant Radoszyce 1:1 (1:0)
Bramka : Mateusz Śliwka dla Partyzanta.

Orlicz Suchedniów - GKS Górno 6:1

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.