Piłkarz Korony Kielce Jacek Kiełb na ustach całej Polski. Zobaczcie film z jego bramką z gatunku "stadiony świata"

Stanisław Wróbel
95 minuta meczu w Kielcach. Cudowny strzał przewrotką Jacka Kiełba.
Korona Kielce wygrała we wtorek z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:1 w zaległym meczu Fortuna 1 ligi. W 95 minucie bramkę na wagę arcyważnego zwycięstwa zdobył kapitalnym strzałem przewrotką Jacek Kiełb. Zobaczcie tego niesamowitego gola.

Gol z przewrotki strzelony przez Jacka Kiełba w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała

Korona Kielce udostępniła film z opisem, który mówi wszystko:
" ̷C̷r̷i̷s̷t̷i̷a̷n̷o̷ ̷R̷o̷n̷a̷l̷d̷o̷
𝐉𝐚𝐚𝐚𝐜𝐞𝐤 𝐊𝐢𝐞ł𝐛! 🤯😎"

Wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów. I w 95 minucie Korona zadała decydujący cios. Adrian Danek zacentrował w pole karne, piłkę głową zgrał Jewgienij Szykawka, a Jacek Kiełb kapitalną przewrotką zdobył bramkę z gatunku "stadiony świata". Za chwilę utonął w objęciach kolegów. Suzuki Arena eksplodowała z radości.

Po paru godzinach od zakończeniu meczu o golu Jacka Kiełba mówi cała Polska. Trudno o piękniejszą historię - legenda klubu zdobyła bramkę, która przejdzie do historii.

Więcej o meczu

Kim jest Jacek Kiełb?
Jacek Kiełb to legenda Korony Kielce Jacek Kiełb 10 stycznia 2022 roku obchodził 34 urodziny. Akurat przypada też 16-lecie podpisania przez "Rybę" pierwszego kontraktu w Kielcach. Jak informuje klubowa strona Korony Jacek Kiełb na pierwszym treningu w Koronie pojawił się dokładnie 11 stycznia 2006 roku. Zaledwie dzień po swoich 18. urodzinach. Przez ten czas dla kieleckiego zespołu występował w każdym roku kalendarzowym z wyjątkiem 2019, który w całości spędził w Bruk-Bet Termalice Nieciecza. "Ryba" dotychczas w żółto-czerwonych barwach zagrał prawie 250 ligowych meczach i zdobył ponad 50 goli. To czyni go wiceliderem klasyfikacji strzelców w całej historii kieleckiego klubu.