Piłkarze KSZO Ostrowiec w hutniczych derbach lepsi od Stali Stalowa Wola (video, zdjęcia)

/dor/
W meczu 20. kolejki I ligi piłkarze KSZO Ostrowiec pokonali na własnym stadionie zespół Stali Stalowa Wola 2:0 (1:0). Bramki zdobyli Krystian Kanarski w 44 minucie i Adrian Frańczak w minucie 75 minucie.

KSZO: Wróbel - Stachurski, Ciesielski, Kardas, Matuszczyk - Frańczak, Skórnicki, Białek (75 Wieczorek), Cieciura (88 Kajca) - Kanarski (65 Folc), Cieśliński

Stal: Wierzgacz - Szymiczek, Treściński, Maciorowski, Lebioda - Litwiniuk (57 Michalczuk), Łętocha, Trela, Gilar (78 Czpak) - Gęśla (43 Salami), Wasilewski

Żółte kartki: Cieśliński, Frańczak (KSZO) - Gilar (Stal). Sędziował Paweł Pskit z Łodzi. Widzów: ok. 1500.
-To jest bardzo ważne zwycięstwo - mówił po meczu Czesław Jakołcewicz, który zadebiutował w roli trenera KSZO. -Punkty są najważniejsze, w grze sporo było jeszcze mankamentów, ale trudno się dziwić. To był pierwszy mecz, w drugiej połowie murawa była zmrożona, ciężko gra się w takich warunkach dodał ostrowiecki szkoleniowiec.

-Uczulałem swoich zawodników, żeby nie stracić ramki, i niestety, nie udało się. Gol "do szatni" zdobyty niemal z zerowego konta przez Kanarskiego ustawił to spotkanie. Po przerwie odkryliśmy się, śmielej atakowaliśmy, ale nie udało się zdobyć bramki - mówił po meczu Janusz Białek, trener Stali.