Piłkarze Łysicy Bodzentyn w sobotę grają u siebie z krakowską Wisłą

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Karol Drej zdobył wyrównującą bramkę dla Łysicy w meczu z Popradem. Gracz zespołu z Bodzentyna w końcówce tego spotkania otrzymał czerwoną kartkę, która uniemożliwia mu grę przeciwko Wiśle II Kraków. Kamil Markiewicz
W sobotnim meczu trzeciej ligi Łysica Akamit Bodzentyn zremisowała na wyjeździe z Popradem Muszyna 1:1. W kolejnym spotkaniu, w sobotę 19 października zespół prowadzony przez duet trenerski Tomasz Dymanowski i Krzysztof Trela podejmował będzie rezerwy Wisły Kraków.

Trudne warunki napotkał bodzentyński zespół w Tyliczu, gdzie swoje mecze w tej rundzie rozgrywa Poprad. Specyficzne boisko nie pozwoliło na rozwinięcie skrzydeł naszym zawodnikom. Gospodarze już w 12 minucie objęli prowadzenie po trafieniu Bartłomieja Damasiewicza. Nasz zespół miał kilka okazji na wyrównanie, ale Poprad odpierał jego ataki. Aż do 81 minuty, wtedy wyrównującego gola strzelił Karol Drej. Strzelec bramki dla Łysicy w 87 minucie za faul otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Do końca pojedynku wynik nie uległ już zmianie.

W PUCHARZE GRAMY DALEJ

W środę Łysica od czwartej rundy rozpoczęła udział w Pucharze Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego. Nasz zespół zmierzył się na wyjeździe z A-klasowymi rezerwami KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. To spotkanie zakończyło się pewną wygraną naszej ekipy 5:0. Dwa gole dla naszej drużyny strzelił Dariusz Anduła, a po jednym Krystian Płusa i Piotr Gardynik, piąte trafienie, to samobójcza bramka Krystiana Czaji.

PRZYJEŻDŻA "BIAŁA GWIAZDA"

W sobotę 19 października, o godzinie 15, w meczu trzynastej kolejki Łysica podejmować będzie przed własną publicznością rezerwy Wisły Kraków. W zespole gospodarzy nie zagra Karol Drej, który musi pauzować za czerwoną kartkę oraz Krystian Płusa, pauzujący za żółte kartoniki. Goście nie będą mieli w kadrze obrońcy Piotra Żemło, pauzującego za żółte kartki. - Wyjdziemy na boisko po to, żeby wygrać spotkanie z Wisłą. Widzieliśmy tą drużynę w meczu z Wisłą Sandomierz. To ekipa grająca piłką. Stylem przypominają oni Hutnika Nowa Huta - mówił Tomasz Dymanowski, trener Łysicy.

Nasi rywale w minionej kolejce przegrali w derbach Krakowa z Hutnikiem Nowa Huta 1:2. Wiślacy po rozegraniu dwunastu kolejek z dorobkiem 16 punktów zajmują dziesiąte miejsce w tabeli. Łysica z 24 punktami jest trzecia. - Łysica jest jednym z najbardziej doświadczonych zespołów w naszej lidze, więc w Bodzentynie czeka nas bardzo fajny mecz - mówił Maciej Musiał, szkoleniowiec rezerw Wisły.