Piłkarze ręczni AZS UJK Kielce o krok od pierwszej ligi! Wystarczy wygrać w Przeworsku

Anna Benicewicz-Miazga
Po wygraniu zaległego meczu z PGE VIVE II Kielce, piłkarze ręczni AZS UJK Kielce są o krok od pierwszej ligi. Awans gwarantuje im wygranie jednego meczu w dwóch ostatnich kolejkach.

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA:

Handball Echo Dnia

AZS UJK Kielce – PGE VIVE II Kielce 29:21 (12:10)

AZS UJK: Czerwiński – Dobrowolski, Curyło 3, Wójcik 2, Szafarczyk 6, Siedlarz 4, P. Bysiak, Boszczyk 3 (1), Kumański 3, Sornat 4 (1), Grzesik 4.

PGE VIVE II: Kijewski, Wałach – Wołowiec, Krawczyk 2, M. Bysiak 7 (4), Matuszewski 1, B. Mazur 3, Włodarski 2, P. Mazur 1, Pawlik 3, Filipowcz 2.

ZOBACZ>>> Piątka z PGE VIVE nominowana do Drużyny Gwiazd

Spotkanie, wbrew końcowemu wynikowi, przez niemal cały czas było wyrównane. Stało na bardzo dobrym poziomie, a najlepszymi zawodnikami na placu byli bramkarze obu zespołów. Po kilku minutach gospodarze objęli prowadzenie. W 17 minucie wygrywali 7:4, w 18 – 9:5. Jednak młodzież z PGE VIVE nie odpuszczała i w 35 minucie doprowadziła do wyniku 13:12. „Akademicy” odpowiedzieli czterema golami z rzędu i to był decydujący moment spotkania. W 57 minucie AZS UJK wygrywał jeszcze tylko 25:21, ale zdobył ostatnie cztery gole meczu.

Do zakończenia rozgrywek pozostały dwie kolejki. AZS UJK jest liderem i ma 29 punktów. Drugi w tabeli MOSiR Bochnia ma 25 punktów. W następnej kolejce, 13 maja, kielczanie grają w Przeworsku z Orłem i jeśli wygrają za 3 punkty, będą świętowali awans do pierwszej ligi. W ostatniej serii spotkań AZS UJK zmierzy się z Bochnią we własnej hali.

ZOBACZ>>> Po meczu z PSG wyróżniania dla Bombaca, Szmala i Dujszebajewa

- Najpierw musimy zapewnić sobie awans, potem będziemy myśleć co dalej. Wszystko zależy oczywiście od pieniędzy. Będziemy rozmawiali z Urzędem Miasta i Urzędem Marszałkowskim, czy jest szansa, aby te instytucje nas wsparły – mówi trener AZS UJK, Tomasz Błaszkiewicz.

Dla AZS UJK byłby to historyczny awans, bo ta drużyna nigdy nie grała w pierwszej lidze.

ZOBACZ: Servaas po PSG: W pierwszej połowie zagraliśmy bez jaj, ale złamało na kilka decyzji sędziów