Piłkarze ręczni ze Świętokrzyskiego bez medali w Busku

ALI
Drużyna PMOS Busko-Zdrój zajęła w turnieju finałowym 14 miejsce.
Drużyna PMOS Busko-Zdrój zajęła w turnieju finałowym 14 miejsce. Adam Ligiecki
Vive Targi Kielce zajęło 11 miejsce, a buski PMOS był czternasty w turnieju finałowym Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce Chłopców, zakończonym w sobotę w Busku-Zdroju. Wygrała drużyna SKF Wisła Płock.

Czterodniowa impreza miała rangę mistrzostw kraju rocznika 2001. W buskim turnieju wzięło udział 16 zespołów, w tym dwa z regionu świętokrzyskiego: Vive Targi Kielce i PMOS Busko-Zdrój.
Nie zdołały jednak przebić się przez fazę grupową i awansować do czołowej ósemki. Vive i PMOS spotkały się natomiast w pierwszym meczu dolnej drabinki (miejsca 9-16). Wygrali młodzi szczypiorniści z Kielc 16:14 (12:7).
W klasyfikacji koncowej turnieju Vive Tarki Kielce uplasowało się na 11 pozycji, buski PMOS był czternasty. Wygrała drużyna Wisły Płock, pokonując w wielkim finale Misia Gorzów Wielkopolski 22:19 (9:13).