Piłkarze trzecioligowego KSZO 1929 Ostrowiec przegrali mecz kontrolny z Górnikiem Łęczna. Było kilku testowanych. Zobacz zdjęcia

Dorota Kułaga
Wojciech Szubartowski/Kurier Lubelski
W pierwszym meczu kontrolnym trzecioligowi piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec przegrali na wyjeździe 0:4 z grającym w PKO BP Górnikiem Łęczna. W zespole prowadzonym przez Rafała Wójcika było kilku testowanych zawodników.

Górnik Łęczna – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 4:0 (3:0)
Bramki: Michał Goliński 19, Serhij Krykun 26 z karbego, 42, Marcel Wędrychowski 77.

Górnik: (I połowa) _Kostrzewski – testowany, Midzierski, Baranowski, Dziwniel, Drewniak, Szramowski, Goliński, Lokilo, Krykun, Banaszak; (II połowa) _Woźniak – Duda, Baranowski, Szcześniak, testowany, testowany, Kalinkowski, Król, Tkacz (77 Golba), Mak, Wędrychowski.

KSZO 1929: Szymkowiak – Brągiel, Sylwestrzak, Zając, Majda – Czernysz, Dereń, Lipka, Persona, Żurek – Nawrot oraz Kuzior, Szela, Pawlik, Grudziński, Szymański, Toboła, Garbacz, Stachurski, zawodnik testowany 1, zawodnik testowany 2, zawodnik testowany 3, zawodnik testowany 4, zawodnik testowany 5.

Czerwone kartki: Lokilo (Górnik, 24. minuta, za niesportowe zachowanie) - Mateusz Zając (24. minuta, KSZO 1929, za faul).

Wyższość ekstraklasowego zespołu nie podlegała dyskusji, ale dla KSZO 1929 był to pożyteczny sprawdzian i okazja do sprawdzenia testowanych graczy. Całą pierwszą połowę w barwach ostrowieckiego zespołu rozegrał pozyskany w piątek Jarosław Czernysz.

Jak informuje klubowa strona KSZO, od początku drugiej odsłony meczu trener Rafał Wójcik desygnował pięciu nowych zawodników, w tym trzech testowanych napastników. Szanse występu dostali też juniorzy - Maciej Stachurski, Mikołaj Toboła, Jakub Garbacz.

Górnik pewnie wygrał 4:0, a w poniedziałek wylatuje na obóz do Turcji. Ostrowiecki zespół następny mecz kontrolny rozegra w sobotę, 22 stycznia w Rzeszowie z miejsową Stalą.