Piłkarze Wisły Płock wygrali w Mielcu, ale też się męczyli

Redakcja
Piłkarze ręczni Orlenu Wisły Płock wygrali wprawdzie ligowy mecz w Mielcu ze Stalą, ale męczyli się prawie tak, jak w innym wtorkowym meczu Vive Targi Kielce. Kielczanie wygrali w Kwidzynie z MMTS 29:28, a płocczanie ze Stalą 30:28.

Stal Mielec - Orlen Wisła Płock 28:30 (12:14)
Najwięcej bramek: dla Stali - Damian Kostrzewa 8, Michał Adamuszek i Łukasz Janyst po 5; dla Orlenu Wisły - Marcin Lijewski i Ivan Nikcević po 6, Petar Nenadić i Kamil Syprzak po 5.
Goście objęli prowadzenie dopiero w 24 minucie (9:10) i praktycznie do końca meczu nie potrafili zbudować bardziej znaczącej przewagi. W 45 minucie wygrywali 23:20, ale w końcówce stal doprowadziła do jednobramkowego prowadzenie "nafciarzy" (26:25). W końcówce więcej zimnej krwi mieli wicemistrzowie Polski.