Piotr Brożyna z Bielin startował w Bergen

/dor/
Piotr Brożyna (z lewej) w Bergen. Obok Łukasz Dudała
Piotr Brożyna (z lewej) w Bergen. Obok Łukasz Dudała Archiwum prywatne
Piotr Brożyna z Bielin, syn olimpijczyka Tomasza Brożyny, w piątek startował w mistrzostwach świata w kolarstwie w Bergen w Norwegii. Rywalizował w wyścigu ze startu wspólnego orlików.

(Źródło: vivi24)

Wyścig był ciekawy, niezwykle emocjonujący. Zawodnicy mieli do pokonania dziesięć rund, łącznie 191 kilometrów. Było kilka ucieczek. Ostatecznie po kapitalnej walce w końcówce wyścigu po zwycięstwo sięgnął Francuz Benoit Cosnefroy, drugi był Niemiec Lennard Kamna, a trzeci Duńczyk Michael Svendgaard. Najlepszy z Polaków był Michał Paluta, który zajął ósme miejsce - strata 0:03. Jako drugi z biało-czerwonych wyścig ukończył świętokrzyski kolarz Piotr Brożyna - strata 1:04 do zwycięzcy. Na 50. miejscu wyścig ukończył Kamil Małecki - strata 1:50, na 90. Alan Banaszek - strata 7:34, na 107. pozycji sklasyfikowany został Szymon Sajnok - strata 11:07.

- Piotrek zajął 45 miejsce. Trzeba przyznać, że wyścig stał na wysokim poziomie, był piękny i emocjonujący - mówił nam kielczanin Łukasz Dudała, który na mistrzostwach świata w Bergen jest fizjoterapeutą polskich kolarzy. Po raz dziesiąty pełni taką rolę na mistrzostwach świata.