Piotr Grabarczyk już po operacji. Sześć tygodni przerwy

/PK/
Kontuzjowany w sobotnim meczu Ligi Mistrzów z Metalurgiem Skopje piłkarz ręczny Vive Targi Kielce Piotr Grabarczyk został już w niedzielę zoperowany. Przerwa w treningu potrwa minimum sześć tygodni.

W starciu z rywalem popularny "Grabar" uszkodził sobie ścięgno w małym palcu lewej dłoni. Mimo że palec był praktycznie bezwładny, poprosił o oplastrowanie go i dokończył mecz, który kielczanie wygrali 21:20. - Duże słowa uznania dla Piotrka. Niejeden bałby się dalej grać z taką kontuzją - z uznaniem mówił o swoim zawodniku trener Bogdan Wenta.

- Wszystko poszło bardzo szybko, zabieg miałem dzisiaj w Kielcach. Podobno czeka mnie sześć tygodni przerwy, ale mam nadzieję, że wszystko się zagoi szybciej - powiedział nam Piotr Grabarczyk.

Grabarczyk ma szansę wyjechać na styczniowe mistrzostwa świata w Hiszpanii (rozpoczynają się 11 stycznia), ale uraz prawdopodobnie wykluczy go z udziału w tej imprezie.

Bramkarz Kamil Buchcic, który zgłosił kontuzję podczas rozgrzewki przed sobotnim spotkaniem, w poniedziałek przejdzie badania, które określą, jak poważny jest jego uraz. Popularny "Buła" naciągnął lub naderwał jeden z mięśni uda.