Piotr Koń wygrał bieg górski w Żabnicy

/dor/
Kolejne udane starty zaliczył Piotr Koń z Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Fałków, który specjalizuje się w biegach górskich.

W Żabnicy w gminie Węgierska Górka wygrał X Bieg na szczyt Rysianki (1327 m.n.p.m) na dystansie 6 km. Uzyskał czas 33,16. Bieg ten kończył jednocześnie cykl imprez biegowych należących do Grand Prix Beskidów "Złota 50-tka", w skład którego wchodziły następujące biegi: Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego, Międzynarodowy bieg na Górę Żar, Bieg na 10 km w Jeleśni, Bieg górski na szczyt Pilska w Korbielowie oraz bieg w Żabnicy.

W klasyfikacji generalnej "Złotej 50-tki" Piotr Koń zajął pierwsze miejsce. Ponadto uplasował się na drugiej pozycji w Zakopanem w III Wysokogórskim Biegu imienia Franciszka Marduły. Trasa biegu wynosiła 22 km, zawodnik GLKS Fałków uzyskał czas 1:43.20.