Piotr Koń z Fałkowa drugi w Polsce

Redakcja
Lekkoatleta z Fałkowa drugi w Polsce w klasyfikacji na najlepszego zawodnika na długim dystansie w biegach górskich

Kolejny dobry start zaliczył Piotr Koń z Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Fałków. Tym razem zajął szóste miejsce w V Tatrzańskim Biegu Pod Górę, który odbył się w Zakopanem. Wysoko uplasował się też w klasyfikacjach biegów górskich za ten sezon.

Trasa biegu w Zakopanem wynosiła 8,5 kilometra i prowadziła z Ronda Jana Pawła II przez Kuźnice, Myślenickie Turnie, Kasprowy Wierch. W mocnej stawce rywali dobrze radził sobie Piotr Koń, który został sklasyfikowany na szóstej pozycji. Bieg ukończyło 331 zawodników.

Bieg ten był również finałem Montrail Ligi Biegów Górskich 2012. Do klasyfikacji generalnej Montrail Ligi zaliczanych było dwanaście najlepiej punktowanych biegów w całym sezonie. W klasyfikacji generalnej Piotr Koń zajął piąte miejsce i trzecie w klasyfikacji wiekowej. Natomiast w klasyfikacji na najlepszego biegacza na długim dystansie Piotr Koń był drugi, za Marcinem Świercem, przed Danielem Wosikiem.

- Jestem zadowolony z tegorocznych startów w biegach górskich. Cieszą zwłaszcza wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej Montrail Ligi Biegów Górskich - powiedział Piotr Koń z Fałkowa.