PKO BP Ekstraklasa. Komentarze po sparingu Stal Mielec - Korona Kielce. Nie zrealizowali założeń na mecz

Damian Wiśniewski
Kamil Bielaszewski
W piątek pierwszego lipca Korona Kielce przegrała 0:2 w sparingu ze Stalą Mielec. Oto, jak mecz skomentowali trener Korony Leszek Ojrzyński i zawodnicy: Sasa Balić oraz Grzegorz Szymusik.

Warunki były trudne, ale równe dla obu drużyn. Nie popisaliśmy się, bo mogliśmy uniknąć tych dwóch bramek. W pierwszej połowie byliśmy słabszym zespołem, choć pod jej koniec mieliśmy swoje sytuacje, ale w niektórych momentach nie oddawaliśmy strzałów, a trzeba być bardziej pazernym. A bramki straciliśmy po stałych fragmentach gry. W drugiej połowie zmieniliśmy jedenastkę, a przeciwnik podszedł do tego inaczej i robił zmiany na bieżąco, pod koniec wprowadzał młodszych zawodników. Były momenty lepsze i gorsze, dla nas jest to, że dostaliśmy lekcje poglądową od przeciwnika ekstraklasowego grającego w innym ustawieniu, niż Radomiak. Stal grała szybko rozrzucała nas i mieliśmy z tym problem. Potem się dostosowaliśmy, ale to było za mało. Przegraliśmy zasłużenie i trzeba wyciągnąć z tego wnioski.

- powiedział trener Korony, Leszek Ojrzyński.

Mieliśmy swoje założenia na ten mecz, ale pierwsza połowa była dość trudna. Nie zrobiliśmy tego, co sobie założyliśmy. Pogoda była jaka była, ale to nie zmienia faktu, że nie graliśmy dobrze i mamy nad czym pracować na obozie. Musimy się skupić na organizacji gry ofensywnej i defensywnej

- powiedział zawodnik Korony, Sasa Balić.

Możemy być zadowoleni z pierwszych 15 minut drugiej połowy, bo to co sobie założyliśmy, czyli wysoki pressing, nam się udawało. Z tego były stałe fragmenty gry i sytuacje. Pogoda nam nie dopisała, ale obie drużyny miały takie same warunki. Rywale jednak wykonali swoje założenia, a my nie.

- powiedział zawodnik Korony, Grzegorz Szymusik.

Pełne wypowiedzi (źródło: YouTube.com / Korona Kielce):