Dorota Kułaga
Trener Radomiaka Mariusz Lewandowski
Trener Radomiaka Mariusz Lewandowski Polska Press/radomiak.pl
Radomiak Radom doznał pierwszej porażki w tym roku w PKO BP Ekstraklasie. Przegrał z Zagłębiem Lubin 0:1. -Donis i Alves zagrali słabiej, ale nie tylko oni. Bierzemy to na klatę i szykujemy się do bardzo ważnego meczu z Koroną - powiedział Mariusz Lewandowski, trener Radomiaka.

Mariusz Lewandowski: To kubeł zimnej wody. Teraz bardzo ważny mecz z Koroną

-Pierwsza porażka w tej rundzie, która bardzo boli. W pierwszej połowie mieliśmy dużo problemów w środku boiska, przegraliśmy tę walkę w tej strefie boiska. Łukasz Łakomy robił przewagę w środku. W drugiej połowie, po zmianach, wyglądało to lepiej, ale nie dało to bramki choćby wyrównującej. Porażka boli, jest kubeł zimnej wody przed bardzo ważnym meczem derbowym w Kielcach z Koroną. To spotkanie jest prestiżowe dla wszystkich w naszym środowisku

- powiedział Mariusz Lewandowski, trener Radomiaka.

-Zagraliśmy solidne spotkanie, szczególnie w pierwszej połowie przeprowadziliśmy groźne akcje. Jedną, zakończoną rzutem wolny, zamieniliśmy bramkę. W pierwszej połowie gra nam się układała. Udało nam się wybronić przed atutami Radomiaka, nasi stoperzy wygrywali wiele pojedynków główkowych. Solidnie zapracowaliśmy na to zwycięstwo. Punkty są nam bardzo potrzebne i każda wygrana przybliża nas do naszego celu, czyli do utrzymania w ekstraklasie - powiedział Waldemar Fornalik, trener Zagłębia.