MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Plusy w nagrodę, minusy za karę. Kto w 2010 roku zasłużył na pochwałę, a kto na naganę?

Redakcja
Plusy przyznaliśmy Karolowi Bieleckiemu, Adamowi Jarubasowi i Andrzejowi Piasecznemu. Minus natomiast - Andrzejowi Pałysowi.
Plusy przyznaliśmy Karolowi Bieleckiemu, Adamowi Jarubasowi i Andrzejowi Piasecznemu. Minus natomiast - Andrzejowi Pałysowi.
Redakcja "Echa Dnia" jak co roku ocenia ludzi ze świecznika. Tradycyjnie jak co roku poprosiliśmy "do tablicy" polityków, samorządowców, przedsiębiorców, ludzi sportu, artystów - jednym słowem tych, którzy znacząco wpływają na nasze codzienne życie. Konkluzja?

Nie jest źle - nadal jest przewaga plusów nad minusami. Przyznajemy też super plusy i super minusy dla ludzi, o których było głośno w całej Polsce.

BARAŃSKI TOMASZ

Ten rok zdecydowanie należał do niego. Udział w programie You Can Dacne pokazał Tomka jako dojrzałego, świadomego swoich umiejętności tancerza. Takim właśnie poznała i pokochała go cała Polska. Ukoronowaniem popularności było zaproszenie tancerza do 12 edycji Tańca z Gwiazdami. Chociaż żadnego z programów Tomek nie wygrał, to jego sukces jest ogromny. Wyszedł z cienia i pokazał, że stać go na dużo i za to właśnie nasz plus. O pochodzącym z Kielc 29-letnim tancerzu jeszcze nie raz usłyszymy.

BERNATOWICZ WOJCIECH

Prezydent Starachowic. Ubiegając się o reelekcję w wyborach zwyciężył uzyskując 64,14 procent głosów. Jest to najlepszy wynik jaki osiągnęli w regionie włodarze miast. Dodatkowo jest pierwszym w historii Starachowic prezydentem, wybranym w pierwszej turze, który władzę będzie sprawował drugą kadencję z rzędu.

BIELECKI KAROL

Bohater jednego z najgłośniejszych wydarzeń sportowych świata. Szczypiornista pochodzący z Sandomierza stracił oko podczas meczu reprezentacji Polski z Chorwacją w Kielcach - nie załamał się, szybko wrócił do wielkiej formy za co podziwiał go i honorował cały świat. 28-latek grający na co dzień w lidze niemieckiej, uważany za zawodnika dysponującego jednym z najmocniejszych rzutów na świecie szykuje się obecnie do gry na mistrzostwach świata..

BOROWSKI JERZY

Burmistrz Sandomierza. Plus za… powódź. Pokazał, że jest silnym przywódcą. Nie przestraszył się sytuacji kryzysowych, nie uciekł ze strachu. Choć sam ucierpiał w powodzi, jego dom zalała woda, to nie zszedł z posterunku. Prosił o wsparcie samorządy z całego kraju. Na wołanie burmistrza odpowiedziało około stu samorządów z całej Polski. Burmistrz był obecny w mediach, wyjaśniał i zapraszał turystów do Sandomierza. Mówił, że Starówka nie ucierpiała. Pokazał się jak prawdziwy gospodarz i nic dziwnego, że wybory wygrał w pierwszej turze.

CIEPIELA GRZEGORZ

Na ręce komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie plus dla wszystkich strażaków staszowskiej jednostki za morderczą walkę z żywiołem i uratowanie między innymi osiedla Północ w Staszowie przed zalaniem.

DASZKIEWICZ DARIUSZ

Trener Farta Kielce za historyczny awans z drużyną siatkarzy do PlusLigi. W ciągu trzech sezonów istnienia zespół dotarł do najwyższej klasy rozgrywkowej. W PlusLidze Fart mimo teoretycznie słabszego składu też radzi sobie bardzo dobrze i ograł już kilka renomowanych zespołów. Widać, że trener Daszkiewicz ma pomysł na drużynę i konsekwentnie go realizuje.

DYK AGNIESZKA

22-latka z Kakonina w gminie Bieliny została wokalistką grupy Brathanki. Głos szlifowała w Domu Kultury Zameczek w Kielcach. Laureatka "Szansy na sukces" z 2004 roku z udziałem zespołu Brathanki. Tak się spodobała, że zespół zaczekał aż skończy szkołę.

DRAGAN IRENA

Za sukcesy sprawnie prowadzonego przez panią dyrektor Teatru Lalki i Aktora Kubuś - za udaną promocję Polski nad Tamizą i w Szanghaju, gdzie nawet nie rozumiejące słowa po polsku dzieci uległy magii spektaklu o Czerwonym Kapturku.

FRĄCZEK ZBIGNIEW

Przedsiębiorca, szef firmy Rolmet z Kazimierzy Wielkiej. Odnosi sukcesy w biznesie, jest także hojnym sponsorem, człowiekiem o wielkim sercu. Nie ma chyba imprezy w regionie kazimierskim, której nie wspierałby.

GARCZEWSKI ROMUALD I KRUZEL ANDRZEJ

Plus dla poprzedniego starosty staszowskiego i jego zastępcy za koordynację działań ratowniczych na terenach gmin Połaniec, Osiek i Łubnice podczas majowej i czerwcowej powodzi. Dodatkowo na ręce Romualda Garczewskiego ogromny plus dla wszystkich strażaków ochotników za poświęcenie w walce z powodzią. Romualdowi Garczewskiemu należy się też plus za sukces wyborczy w wyborach na burmistrza Staszowa.

GŁÓWKA MAŁGORZATA

Kielecka wokalistka udowodniła, że marzenia się spełniają, a chcieć to móc. Dzięki talentowi, szczęściu i ogromnej woli walki Małgorzata Główka najpierw przeszła pomyślnie przez program "Śpiewaj i walcz", a następnie dzięki wygranej w programie zakwalifikowała się do udziału na tegorocznym Festiwalu w Opolu. Plus dla Małgosi za ogromny sukces i świetne prezentowanie Kielc na arenie ogólnopolskiej.

GOŁĘBIOWSKI JACEK

Ordynator oddziału neurochirurgii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach za podnoszenie jakości usług medycznych. Wprowadzanie coraz bardziej skomplikowanych zabiegów przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu.

GÓŹDŹ STANISŁAW

Plus za utworzenie w Kielcach biobanku i rozpoczęcie programu PONS - przesiewowych badań stanu zdrowia mieszkańców regionu świętokrzyskiego. To wielkie zasługi szefa Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Dało się jednak zauważyć słabsze strony, jak likwidacja oddziału nefrologii, ograniczenie oddziału dializ, likwidacja domowej opieki hospicyjnej.

GRZYB RYSZARD

Znany kielecki deweloper, dobitnie pokazał w tym roku, że nie tylko ma głowę do interesów ale także wielkie serce, które potrafi współczuć ludziom poszkodowanym przez los. Postanowił pomóc powodzianom z Sandomierza i obiecał postawić blok dla osób, którym żywioł zabrał dobytek życia. Budynek już powstał na działce przekazanej przez władze Sandomierza.

JARUBAS ADAM

Marszałek województwa świętokrzyskiego w znakomity sposób wywiązał się z roli sprawnego dystrybuowania unijnych dotacji. Finansowe wsparcie otrzymała każda gmina w naszym regionie. Pieniądze były efektywnie wydawane, co zaprocentuje dodatkową nagrodą w postaci kilkudziesięciu milionów euro z tak zwanej Krajowej Rezerwy Wykonania. Działania marszałka docenili także wyborcy, zdobył najlepszy wynik w wyborach samorządowych przebijając rekordowe poparcie Przemysława Gosiewskiego.

KOTOWSKI KAZIMIERZ

Były starosta opatowski, obecnie członek zarządu województwa. Plus za całokształt. Jego rządy pokazały ludzki wymiar urzędniczej rzeczywistości. Starostwo jako urząd było organizatorem i mecenasem wielu wystaw, konkursów, spektakli, wydawało książki i opracowania. Kiedy upadała opatowska szwalnia Collar Textil, urząd pod jego przywództwem zapłacił za prąd, kiedy odcięli go protestującym pracownikom. Kotowski zawsze wspierał inicjatywy charytatywne. Ostatnio Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy ofiarował kopię lamentu opatowskiego malowanego na porcelanie 24-karatowym złotem.

KOWALCZYK JACEK

Prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego zasłużył na uznanie za pomysłową, świetną, spójną i skuteczną kampanię naszego regionu w Polsce. Dzięki projektowi "Świętokrzyskie Czaruje - Przyleć na Weekend" cały kraj mógł poznać walory ziemi świętokrzyskiej. Zwiększył się ruch turystyczny.

KOZŁOWSKI PAWEŁ I KWAPIEŃ WOJCIECH

Duży plus dla właścicieli wyciągów narciarskich na Telegrafie i Stadionie. Dzięki nim w tym roku powstało w Kielcach pierwsze sztuczne lodowisko. Znajduje się Na Stadionie i cieszy się dużym zainteresowaniem łyżwiarzy. Wcześniej już kilkakrotnie pojawiały się pomysły by stworzyć taki obiekt, ale na planach zawsze się kończyło.

LUBAWSKI WOJCIECH

Prezydent Kielc, po raz trzeci z rzędu wygrał wybory i będzie rządził miastem przez następne cztery lata. Po raz kolejny zwyciężył w pierwszej turze, mimo iż konkurentów miał nie byle jakich. Ludzie wyraźnie zaufali mu, docenili go za to, co zrobił dla miasta. Przy okazji życzymy prezydentowi i wszystkim kielczanom by nie zawiódł zaufania, którym został obdarzony. Plus także za budowanie dobrej marki Korony Kielce.

LUBIENIECKA ANNA JÓZEFINA

Została wokalistką słynnego zespołu Varius Manx. 22-letnia Kielczanka w przeszłości wygrała koncert Debiutów na festiwalu w Opolu w 2007 roku. Przez trzy lata współpracowała z Piotrem Rubikiem, by w 2010 roku trafić do zespołu Roberta Jansona.

MAZUR GRZEGORZ

Plus dla prezesa firmy Unimax Grzegorza Mazura za spektakularne przejęcie prestiżowego projektu deweloperskiego Promenada Solna w centrum Kielc. Po wielu latach nieudanych prób budowa nowej ulicy nad Silnicą wreszcie ruszy i całkowicie zmieni wygląd centrum stolicy województwa.

NIEDŹWIEDZKI GRZEGORZ

Jeden z odkrywców najstarszych na świecie śladów zwierząt - to odkrycie wstrząsnęło naukowymi teoriami na całym świecie. 30-letni Niedźwiecki wraz z kolegą z którym dokonał odkrycia o którym mówił cały świat - Piotrem Szrekiem, to wychowankowie kieleckiego "Geologa", skamieniałości w Górach Świętokrzyskich badali już w latach szkolnych. Dziś są młodymi naukowcami i przykładem, że upór pozwala zrealizować cel marzeń.

PAŃTAK SZLUFIK ELŻBIETA, PAŃTAK GRZEGORZ

Szefowie Kieleckiego Teatr Tańca za sprowadzenie do Kielc gwiazd baletu światowego formatu, za spektakl promujący Chopina, w którym połączenie muzyki i tańca wywoływało gęsią skórkę i drżenie serca.

PIASECZNY ANDRZEJ

To był rok jego wielkich sukcesów. Współpraca z Sewerynem Krajewskim jest koncertowa. Powstały kolejne wielkie przeboje, sale koncertowe pękały w szwach. Do plusa zawodowego dodatkowe punkty i superplus za wspaniałe promowanie swojej małej ojczyzny. "Piasek", gdziekolwiek jest, wszędzie podkreśla, jak piękna jest świętokrzyska ziemia. Taka promocja kosztowałaby krocie, ale jak się ma "Piaska" - jest za darmo. To rzadko spotykana w dzisiejszym skomercjalizowanym świecie postawa, za którą należą się wielkie brawa.

PIRÓG MICHAŁ

Kielecki tancerz będzie przygotowywał choreografię na otwarcie stadionu narodowego w Warszawie. To wielki sukces znanego głównie z programów rozrywkowych 31-letniego Michała.

POPIEL JEAN MARTIN

Plus za ciągły rozwój Zespołu Pałacowego w Kurozwękach i organizację imprez na wysokim poziomie. To na chwilę obecną czyni z Kurozwęk motor napędowy całej turystyki w gminie Staszów i województwie świętokrzyskim.

RABAN MAŁGORZATA

Pani doktor z Ostrowca Świętokrzyskiego - właścicielka niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej Gomed doprowadziła do powstania pierwszego w Świętokrzyskiem stacjonarnego hospicjum. Powstało w Kałkowie.

RAFA RENATA

Absolwentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach podczas ubiegłorocznej akcji Dzień Dawcy zarejestrowała się jako potencjalny dawca szpiku. Gdy kilka miesięcy później zadzwonił telefon z fundacji i dziewczyna usłyszała, że jest czyimś genetycznym bliźniakiem, nie wahała się ani chwili. W marcu pojechała do kliniki w Dreźnie i oddała część swojego szpiku, ratując tym samym życie 19-letniego chorego na białaczkę chłopaka ze Stanów Zjednoczonych. Przykład godny naśladowania!

ROWIŃSKI TOMASZ

Kieleckie studio tańca Rewanż po raz trzeci z rzędu w tym roku stanęło na podium Mistrzostw Świata w Show Dance. Kielecka formacja pod wodzą Tomasza Rowińskiego po raz drugi wywalczyła wicemistrza świata w kategorii produkcje. Wielki plus za piękny sukces.

SAHLOUL EWELINA

Miss Polonia Ziemi Świętokrzyskiej 2009, mimo że przekazała koronę swojej następczyni w tym roku wcale nie dała o sobie zapomnieć. Piękna kielczanka pokazała, że piękna twarz to nie wszystko i ma również talent wokalny, który zaprezentowała od razu szerokiej publiczności. Świetnie wypadła w lipcu na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze, gdzie pod pseudonimem Eve Sah wraz ze znanym duetem didżejskim Wet Fingers zaśpiewała hit zespołu Tatu "Nas nie dogoniat". Życzymy dalszych sukcesów!

SERVAAS BERTUS

Prezes Vive Targi Kielce za zrobienie z Vive Targi Kielce klubu na europejskim poziomie, ściągnięcie do Kielc piłkarzy ręcznych z wielkimi nazwiskami, historyczny awans do czołowej "16" Ligi Mistrzów, drugie z rzędu mistrzostwo i Puchar Polski, prestiżową nagrodę biznesu sportowego "Demes" oraz wielkie plany na przyszłość.

SMULCZYŃSKI ANDRZEJ

Dyrektor buskiego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Człowiek pełen pomysłów, o niespożytej energii. Od siedmiu lat organizuje bale dobroczynne "Razem dzieciom", z których dochód jest przeznaczany na organizowanie kolonii dla dzieci z niezamożnych rodzin. W tym roku - z rekordowym dochodem 34 tysięcy złotych.

SZREK PIOTR

Jeden z odkrywców najstarszych na świecie śladów zwierząt - to odkrycie wstrząsnęło naukowymi teoriami na całym świecie. 29-letni absolwent kieleckiego Technikum Geologicznego wraz z Grzegorzem Niedźwiedzkim zdobywał pierwsze doświadczenia związane z geologią i paleontologią. Lata pracy doprowadziły do odkrycia, które przyniosło światową sławę.

TWOREK TOMASZ

Dla prezesa firmy Dorbud, za zorganizowanie wystawy niezwykłych rzeźb na linach "Balansujący" na placu Artystów w Kielcach, które przyjechały niemal prosto z Dubaju. Tak jak Florencja miała kiedyś swoich mecenasów sztuki w postaci rodziny Medyceuszy, tak i Kielce mają taką swoją rodzinę, która nie szczędzi prywatnych pieniędzy i to dużych na to, żeby było o nas głośno na kulturalnej mapie Polski.

WALA CZESŁAW

Ksiądz infułat Czesław Wala wspólnie z panią doktor Rogan doprowadzili do wybudowania hospicjum na terenie sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie. Księdzu infułatowi dodatkowy plus za niespożytą energię, której pokłady są po prostu niewyczerpywalne.

WCISŁO STANISŁAW

Radny gminy Gnojno w powiecie buskim. Od czterech lat organizuje Turniej Piłkarski imienia Grzegorza Piechny dla młodzieży, na który zapraszane są również gwiazdy futbolu. W tym roku dyrygował także obchodami jubileuszu 800-lecia rodzinnych Balic.

MINUSY

BARAŃSKI JANUSZ

Minus dla szefa Prawa i Sprawiedliwości w województwie świętokrzyskim. Wprawdzie nie jest łatwo sprostać standardom wyznaczonym przez Przemysława Gosiewskiego, ale spodziewaliśmy się przynajmniej obrony wywalczonych pozycji. Tymczasem partia bardzo słabo wypadła w wyborach samorządowych, została odsunięta od władzy w województwie i w wielu dużych miastach. Często na własne życzenie przez kłótnie mających zbyt wygórowane ambicje działaczy. Janusz Barański nie panuje nad partią, która jest coraz słabsza.

CHABEL JANUSZ

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu. Minus za brak kreatywności. Imprezy organizowane przez Ośrodek są na żenująco niskim poziomie. Wydaje się, że były organizowane po to, by odhaczyć je w kalendarzu, że się odbyły. Na przykład niektóre z biegów nie cieszyły się popularnością wśród uczestników i mieszkańców, a jedynymi zawodnikami były osoby zaprzyjaźnione z instytucją.

DZIURA LIDIA I NOWAK DARIUSZ

Radni Prawa i Sprawiedliwości ze Starachowic zostali zatrzymani przez policję na dwie godziny przed ciszą wyborczą. Rozpowszechniali - między innymi kładąc na groby na cmentarzu ulotki godzące w dobre imię prezydenta Starachowic Wojciecha Bernatowicza - członka ich...partii. Był to jeden z największych wyborczych skandali.

FORKASIEWICZ GRZEGORZ I TAŁAJ JAN

Minus dla obu panów za brak porozumienia i w konsekwencji organizację dwóch imprez o tej samej nazwie - Dni Runa Leśnego - w dwóch różnych miejscach, czyli w Strzegomiu i Staszowie. Kolejne takie pomysły przyczynią się do marginalizacji tej imprezy. Czy wójt Rytwian i założyciel Stowarzyszenia Leśne Runo - mieszkańcy jednej gminy - potrafią się porozumieć? Czas pokaże.

GRUSZEWSKI CZESŁAW

Zastępcy prezydenta Kielc dajemy minus za brak nadzoru nad podległym mu Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych, czego skutkiem była ogólnopolska afera związana ze Schroniskiem dla Bezpańskich Zwierząt w Dyminach. Problem wciąż nie jest rozwiązany. Przytulisko cały czas nie przyjmuje zwierząt, a ze strony władz miasta nie widać zdecydowanego działania.

KOMENDA HALINA

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sandomierzu. Minus za to, że podległy jej urząd kompromitował siebie i miasto do tego stopnia, że był na ustach całej Polski. Chodzi o powódź, wypłatę zasiłków, interpretację przepisów. Wielu powodzian mówiło wprost, że zamiast iść im na rękę, działa przeciwko nim i zamiast pomagać, szkodzi.

KOPYCIŃSKI SŁAWOMIR

Minus dla szefa Sojuszu Lewicy Demokratycznej w województwie świętokrzyskim za przede wszystkim fatalny wynik partii w wyborach samorządowych. Do tego dochodzą ciągłe konflikty wśród działaczy.

KORONA WŁODZIMIERZ

Minus dla byłego już wójta Masłowa, Włodzimierza Korony za "Szklany Dom", który powstał w Ciekotach. Budynek szklany jest tylko z nazwy. Obiekt zdaniem większości zwiedzających absolutnie nie odzwierciedla wizji Stefana Żeromskiego, a zaznaczyć należy, że jego wybudowanie kosztowało kilka milionów złotych.

KRĘCKA JOLANTA

Przez cały niemal rok trwał ostry konflikt pomiędzy kierowaną przez nią starachowicką lecznicą a Klinikami Serca. Obie placówki nie szczędziły sobie ostrych słów krytyki i wzajemnie obrzucały się niewybrednymi opiniami na swój temat. A w szpitalu dwukrotnie w tym roku strajkowali pracownicy.

KWIECIEŃ MARIAN

Dla właściciela spółki giełdowej Irena, Mariana Kwietnia, który co roku wspina się niemal na sam szczyt naszej listy 100 najbogatszych mieszkańców regionu, ale nie zdołał uratować od bankructwa Irenę, która była jedną z cenniejszych marek na szynku szkła gospodarczego w Polsce. Akcjonariusze zostali na lodzie.

LIPIEC KRZYSZTOF

Poseł Prawa i Sprawiedliwości ze Starachowic był niemal w ciągłym konflikcie z częścią kolegów partyjnych w swoim powiecie. Efekt? Kierowane przez niego starachowickie struktury Prawa i Sprawiedliwości zdecydowanie się przerzedzają.

NOWAK JAN

Starosta kazimierski, bohater głośnej "afery z promilami". Oskarżony przez prokuraturę o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, w styczniu został skazany przez sąd. Wprawdzie "tylko" za popełnienie wykroczenia, lecz niesmak pozostaje. Nie przeszkadza to jednak ciągle być starostą.

OKŁA - DREWNOWICZ MARZENA

Posłanka i szefowa Platformy Obywatelskiej w Świętokrzyskiem jest na minusie jako przedstawicielka partii rządzącej i cierpi za decyzje jej partyjnych szefów. Niestety z zabiegów o budowę świętokrzyskich dróg wyszło niewiele. Mimo buńczucznych zapowiedzi w kampanii wyborczej, że inwestycje będą realizowane, odsunięto w czasie budowę fragmentu ekspresowej "siódemki" oraz drogi 73. Docenimy pracowitość posłanki, niewątpliwie wielkie zasługi w scaleniu partii i w następstwie dobrym wyniku wyborczym. Jednak trzeba pamiętać, że za niespełnione obietnice płaci się wysoką cenę.

PAŁYS ANDRZEJ

Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego ze Świętokrzyskiego stał się pośmiewiskiem na całą Polskę. Skompromitował się przed sejmowym hotelem, gdzie przyłapali go dziennikarze w stanie wyraźnie wskazującym. Poseł chwiał się i bełkotał. Wsiadł do cudzego samochodu i nie chciał go opuścić. Takiego wstydu dawno nie było. Pałys po incydencie przeprosił za swoje zachowanie. Był "bohaterem" jednego z większych politycznych skandali w tym roku. Dał się ekipom telewizyjnym sfilmować przed Sejmem w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Zataczał się, bełkotał i...wsiadł do obcego samochodu. Wielki minus dla pana posła.

PTAK ANDRZEJ

Dla prezesa Grupy Ożarów minus za to, że przeniósł siedzibę firmy do Warszawy. Od teraz to stolica, a nie nasz region będzie otrzymywać krociowe podatki płacone przez grupę Ożarów. Dobrze, że chociaż Michał Sołowow pozostaje lokalnym patriotą i do nas przenosi wszystkie swoje firmy.

SOSNOWSKI MARIAN

- Minus dla dyrektora i dla Zarządu Transportu Miejskiego za niedopracowanie kwestii minidworca na osiedlu Ślichowice w Kielcach. Dworzec reklamowany przez ZTM jako miejsce dla pasażerów, miały ich chronić przed zimnem i deszczem, a tym-czasem okazało się, że tak naprawdę dworce wcale nie są dla pasażerów, tylko dla kierowców, o czym świadczy rozwiązanie komunikacyjne na osiedlu Ślichowicach, gdzie z budynku nie mogą korzystać pasażerowie, bo nie widzą z niego czy odjeżdża ich autobus. Oby w przyszłym roku ZTM podobnych "udogodnień" komunikacyjnych nie serwował kieleckim pasażerom.

ŚLIZ JÓZEF

Minus dla wójta Smykowa w powiecie koneckim Józefa Śliza za brak klasy i obrażanie się za teksty, które pisane są nie pod jego dyktando. Najwyraźniej dla wójta czasy Polski Ludowej jeszcze się nie skończyły.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie