Pływanie. Donata Kilijańska z pięcioma złotymi medalami

Rafał Soboń
Medalistki na 200 metrów stylem dowolnym. W środku zwyciężczyni - Donata Kilijańska. Fot. Waldemar Frańczak
Świeżo upieczona mistrzyni Europy nie pozostawiła rywalkom żadnych złudzeń również podczas ostatniego dnia rozgrywanych w Ostrowcu Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16 w pływaniu.

Niedzielne wyścigi finałowe zaczęły się od kolejnego złota reprezentantki KSZO Donaty Kilijańskiej. Tym razem ostrowczanka zwyciężyła 200 m stylem motylkowym- 2:16.33. Na koniec zawodów z przewagą wynoszącą 10 sekund wygrała rywalizację na 800 m stylem dowolnym- 8:56.82. W tym samym wyścigu czwarta była Sonia Wołoszyn (KSZO)- 9,16.63. Kacper Łopaciński z Foki Sandomierz zajął drugie miejsce w finale A 100 m stylem dowolnym- 52.78. W rywalizacji na 100 m stylem klasycznym, 19. czas zanotował Wojciech Zabojszcz z Korony Swim Kielce- 1:10.50, a Patryk Szczechura z KSZO na 1500 m stylem dowolnym zanotował trzynasty czas- 17:44.97.

Dzięki wyśmienitej postawie Donaty Kilijańskiej (pięć złotych medali), drużynowo KSZO zajął wysokie trzecie miejsce. Piąta pozycja przypadła Foce Sandomierz. Najlepszą zawodniczką zawodów oraz multimedalistką została Donata Kilijańska.