Pływanie. Różalski pierwszy w Poznaniu

/waf/
Siedem złotych medali w siedmiu startach wywalczył Józef Różalski z Ostrowca w Zimowych Otwartych Mistrzostwa Polski w Pływaniu w kategorii Masters, zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Polski.

W zawodach w Poznaniu wzięło udział aż 530 zawodników i zawodniczek z Polski, Niemiec, Rosji, Ukrainy, Litwy i Łotwy. Była to rekordowa liczba startujących, co najlepiej świadczy o tym, że w ostatnich latach ruch mastersów bardzo się rozwinął. Ogółem w mistrzostwach wystartowało 136 klubów. Józef Różalski popłynął w siedmiu konkurencjach, w których zdobył siedem złotych medali w kategorii wiekowej 65-69 lat i pobił jeden rekord Polski- na 50 metrów stylem motylkowym. Nasz zawodnik zajął pierwsze miejsce wśród multimedalistów.