Po dobrych 45 minutach Orlicz Suchedniów przegrał z Koroną Kielce (zdjęcia)

RTK
W meczu sparingowym trzecioligowi piłkarze Orlicza Suchedniów przegrali z drużyną ekstraklasy, Koroną Kielce 1:3 (1:0). Niespodziewanie do przerwy Orlicz prowadził po bramce Damiana Gila (17min).

Bramki dla Korony zdobyli Paweł Sobolewski (57), Maciej tataj (64) i Edi Andradina (83 z rzutu karnego).

Mecz miał dwa oblicza, ponieważ w pierwszej połowie piłkarze Orlicza walczyli ambitnie i nie ustępowali piłkarzom z ekstraklasy, natomiast w drugiej odsłonie kielczanie osiągnęli wyraźną przewagę, którą udokumentowali trzema bramkami.

W drużynie Orlicza bardzo dobrze spisywał się grający trener i jednocześnie bramkarz - Robert Bilski.

Składy:

Korona: Małkowski - Kuzera, Stano, Hernani, Mijajlović - Vuković, Jovanowić, Sobolewski, Kaczmarek - Niedzielan, Gajtkowski oraz Kal, Janić, Tataj, Edi, Korzym, Lech, Markiewicz.
Orlicz: Bilski - Nowocień, Dulak, Jaworek, Boguś - Rogala, Gryz, Taler, Matla - Gil, Wilk oraz Kubiec, Kozera, P. Wachowicz, Witkowski, Korczak, Kobus, Serafin.