Po zaciętym pojedynku Fałdziński odpadł w pierwszej rundzie

/PK/
Szybko zakończyła się przygoda łucznika Stelli Kielce Macieja Fałdzińskiego na rozgrywanych we Wrocławiu zawodach Pucharu Świata. Kielczanin odpadł w pierwszej rundzie finałów.

W eliminacjach Fałdziński zajął 53. miejsce (na 105 startujących) wynikiem 643 punkty. Wyżej od niego byli dwaj Polacy - Kacper Sierakowski (18 miejsce, 659 punktów) i Marek Szafran (47. lokata, 647 pkt). Eliminacje wygrał Amerykanin Brady Mellison - 685 pkt.

W 1/48 zawodnik Stelli trafił na 60. w kwalifikacjach Niemca Simona Nesemana i choć przegrał w setach 3:7, to pojedynek był zacięty. W pierwszym secie Fałdziński wygrał 29:27, a w pozostałych czterech albo przegrywał jednym punktem, albo remisował (27:28, 26:27, 28:28, 27:28).

Fałdziński podczas zawodów we Wrocławiu będzie jeszcze strzelał w turnieju drużynowym. Nasz męski zespół w kwalifikacjach zajął 12 miejsce i w pierwszym przejściu zmierzy się z Chińczykami. Turniej drużynowy rozpoczyna się w piątek.