Pochodzący z Krynek w powiecie Starachowickim Mateusz Borkowski zdobył złoty medal Halowych Mistrzostw Polski w biegu na 800 metrów

Damian Wiśniewski
Mateusz Borkowski po zdobyciu złotego medalu mistrzostw Polski
Mateusz Borkowski po zdobyciu złotego medalu mistrzostw Polski Facebook.com / archiwum prywatne
Pochodzący z Krynek w powiecie Starachowickim Mateusz Borkowski zdobył złoty medal Halowych Mistrzostw Polski w biegu na 800 metrów. Wychowanek Ludowego Klubu Biegacza Rudnik wygrał podczas zawodów, które odbyły się w Toruniu.

Złoto w biegu na 800 metrów pochodzącego z Krynek Mateusza Borkowskiego

Urodzony w 1997 roku w Starachowicach Mateusz Borkowski odniósł jeden z największych sukcesów w swojej dotychczasowej seniorskiej karierze. Pochodzący z Krynek w gminie Brody zawodnik zdobył złoty medal w biegu na 800 metrów podczas Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, które w weekend 18-19 lutego odbyły się w Toruniu.

W finale biegu mężczyzn na dystansie 800 metrów Mateusz Borkowski wygrał uzyskując czas 1:48,51. Drugie miejsce zajął Patryk Dobek z MKL Szczecin, który uzyskał czas 1:49,70, a trzeci był Patryk Sieradzki z CWZS Zawisza Bydgoszcz, który wpadł na metę z czasem 1:49,88. Ósmą lokatę zajął reprezentant KKL Kielce, Adam Masaczyński, który uzyskał czas 1:52,01.

Więcej o startach świętokrzyskich lekkoatletów na mistrzostwach Polski pisaliśmy tutaj:

Mateusz Borkowski przeszedł z RKS Łódź do AZS AWF Warszawa

Mateusz Borkowski jest zawodnikiem pochodzącym z Krynek i wychowankiem Ludowego Klubu Biegacza Rudnik. Przez ostatnie kilka lat reprezentował barwy Rudzkiego Klubu Sportowego Łódź, ale ostatnio zaczął startować w zespole akademików, AZS AWF Warszawa, gdzie trenuje pod okiem Andrzeja Wołkowyckiego.

Po zakończonym sezonie postanowiłem coś zmienić w swojej dotychczasowej karierze. Nie była to łatwa decyzja ale po ponad 8 latach przyszedł czas na zmianę trenera. Dziękuje trenerowi Stanisławowi Jaszczakowi za owocną współpracę, wydaje mi się, że trochę namieszaliśmy na arenie międzynarodowej. Kilka medali zdobytych dla Polski, wiele rekordów życiowych, jak i rekordów polski. Dzięki tej współpracy spełniłem swoje małe marzenie, jakim było wystartowania na Igrzyskach Olimpijskich i zakwalifikowanie się do półfinału. Dziękuje za pokazanie mi zawodowego sportu od środka. Życzę trenerowi kolejnych Olimpijczyków i wielu medali - napisał Borkowski w mediach społecznościowych w październiku ubiegłego roku dziękując poprzedniemu swojemu trenerowi, Stanisławowi Jaszczakowi.

- Oficjalnie przedstawiam Wam mojego nowego trenera - Andrzeja Wołkowyckiego. Jestem bardzo podekscytowany tą zmianą, co prawda trenuje w Warszawie dopiero miesiąc ale już mogę stwierdzić, że jest dobrze - napisał natomiast Borkowski informując o zmianie barw klubowych i podjęciu współpracy z trenerem Andrzejem Wołkowyckim.

Innym dużym sukcesem seniorskim Borkowskiego był srebrny medal halowych mistrzostw Europy, które odbyły się w Toruniu w 2021 roku.