Pochodzący ze Skarżyska-Kamiennej Grzegorz Witkowski nowym...

  Pochodzący ze Skarżyska-Kamiennej Grzegorz Witkowski nowym wiceministrem

  /mat/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Pochodzący ze Skarżyska-Kamiennej Grzegorz Witkowski nowym wiceministrem
  Pochodzący ze Skarżyska-Kamiennej Grzegorz Witkowski został nowym podsekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Zastąpił Krzysztofa Kozłowskiego, który objął funkcję wojewody zachodniopomorskiego.
  Pochodzący ze Skarżyska-Kamiennej Grzegorz Witkowski nowym wiceministrem
  ZOBACZ TEŻ: Gigantyczny gazowiec po raz drugi w Świnoujściu. Rozładunek potrwa 3 dni

  Dostawca: TVN
  Grzegorz Witkowski pochodzi ze Skarżyska-Kamiennej, jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego imienia Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej, potem studiował na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Ma 34 lata.

  Za poprzednich rządów Prawa i Sprawiedliwości, w 2007 roku pracował w ówczesnym Ministerstwie Gospodarki Morskiej. Po ponownym przejęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość od grudnia 2015 pełnił funkcję Szefa Gabinetu Politycznego w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

  Wcześniej pracował w Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej, a w latach 2004-2007 kierował biurem Głównej Kwatery Harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. Potem związany był z centralą Prawa i Sprawiedliwości przy Nowogrodzkiej w Warszawie. Mocno zaangażowany w kampanie partii - prezydencką a potem parlamentarną.

  Od 2008 roku działacz Prawa i Sprawiedliwości. Współpracownik byłego posła ze Skarżyska Andrzeja Bętkowskiego. Bliski współpracownik Przewodniczącego Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Joachima Brudzińskiego.

  Witkowski to wieloletni wychowawca, instruktor ZHR w stopniu podharcmistrza. Długoletni współpracownik Stowarzyszenia Wspólnota Polska. Interesuje się historią i sportem. Żonaty z Małgorzatą - również rodowitą skarżyszczanką, ojciec dwójki dzieci: Krzysztofa i Karoliny.

  Grzegorz Witkowski jest żonaty, ma dwoje dzieci - 4-letniego syna Krzysztofa i 1,5 roczną córkę Karolinę. Na stałe mieszka w Warszawie. Związany z harcerstwem. Współpracownik Stowarzyszenia Wspólnota Polska. Hobby - historia i sport.

  W Skarżysku mieszkają rodzice pana ministra. Tato Grzegorza Witkowskiego to długoletni pracownik kolei, silnie związany z „Solidarnością” Kolejarzy.

  - To dla mnie wielka odpowiedzialność. Chciałem podziękować za zaufanie, jakim mnie obdarzyli minister Marek Gróbarczyk i premier Beata Szydło. Zrobię wszystko, żeby nie zawieść tego zaufania. Przed nami dużo pracy, żeby zrealizować program gospodarki morskiej, jaki sobie założyliśmy. To dla mnie duża zmiana, ale zajmowałem się tym już w listopadzie 2015 roku, kiedy zacząłem pełnić funkcję Szefa Gabinetu Politycznego w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej powołanej przez Sejm - mówi Grzegorz Witkowski.

  Nowy wiceminister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej podkreśla, z regionem świętokrzyskim cały czas czuje się związany. - W Skarżysku cały czas mam wielu przyjaciół, tam też mieszkają rodzice zarówno moi, jak i żony. W najbliższym czasie do Skarżyska wybieram się już w piątek. Lubię chodzić po Górach Świętokrzyskich, szczególnie po paśmie Klonowskim. Często odwiedzam też zbiornik Rejów w Skarżysku, a mój czteroletni syn uwielbia też Muzeum Orła Białego w Skarżysku. Każdą wolna chwilę spędzam w Świętokrzyskiem - dodaje.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Święta 2018

  Święta 2018

  Wideo

  Galerie zdjęć