Podsumowanie ostatnich dobrych startów zapaśników MKS Czarnych Połaniec (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
Dzięki realizacji projektu „Enea szkoli Mistrzów” młodzi zapaśnicy mieli szanse na rozwój swoich sportowych talentów pod okiem profesjonalistów. Projekt zakończył się udziałem zawodników w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz odbywającym się równolegle obozie zapaśniczym w Zakopanem.Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym - StaszówMłodzieżowe Mistrzostwa Polski - U23 w zapasach w stylu wolnym przechodzą do historii klubu. Ekipa z Połańca zdobyła indywidualnie dwa srebrne medale: Jakub Władczyk w kategorii do 86kg oraz Patryk Jurkowski w kategorii do 57kg, zaś drużynowo Czarni zdobyli 55pkt i zaszczytne trzecie miejsce w Polsce.Cztery zawodniczki MKS Czarni Połaniec wywalczyły awans do finałów XXVII OOM – Łódzkie 2021.Mistrzostwa Polski Juniorów - TeresinCzarni nie zdobyli medalu, ale Igor Parjaszewski zajął 12. lokatę oraz dwa cenne punkty do 61 kg.Akademickie Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym w WarszawieDwa medale ze ‘’studenckich’’ Mistrzostw Polski w zapasach dla zawodników Czarnych zdobyli: Jakub Władczyk do 86 kg (brązowy), Kamil Adaś do 125 kg (srebrny)/Mistrzostwa Polski Młodzików LZS w zapasach w tylu wolnym - MiliczCzterosobowa ekipa Czarnych zdobyła jeden brązowy medal Jakuba Szkwarka do 42kgXXVII OOM - Łódzkie 2021Brąz dla Natalii Szkwarek do 43 kg Czarnych PołaniecJedyny reprezentant XXVII OOM w stylu klasycznym MKS Czarni Połaniec i województwa świętokrzyskiego - Mateusz Śmieszek.W projekcie wzięło udział łącznie około 50 zawodników i zawodniczek w wieku od 12 do 23 lat.- Dziękujemy firmie Enea, że po raz kolejny inwestuje w rozwój sportu w regionie. Ta współpraca niewątpliwie pomogła w toku przygotowań startowo-szkoleniowych i wzmogła determinację w walkach na Polskich i Europejskich matach – powiedział Wiktor Skrobacz, wiceprezes klubu Czarni Połaniec, a zarazem trener sekcji zapaśniczej.Grupa Enea od lat angażuje się w sponsoring rodzimych drużyn sportowych. Wspiera zarówno sporty zawodowe, jak i młodzieżowe. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu. Jest sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich, koszykarskich, tenisa stołowego, a także wielu imprez triathlonowych, takich jak Enea Bydgoszcz Triathlon czy Enea IRONMAN Gdynia.Materiały prasowe archiwum klubu
Dzięki realizacji projektu „Enea szkoli Mistrzów” młodzi zapaśnicy mieli szanse na rozwój swoich sportowych talentów pod okiem profesjonalistów. Projekt zakończył się udziałem zawodników w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz odbywającym się równolegle obozie zapaśniczym w Zakopanem.