Polscy piłkarze ręczni pokonali Egipt. Grało czterech zawodników Vive Targi Kielce

/PK/
Sławomir Szmal bronił przez cały mecz, na dobrym poziomie.
W pierwszym swoim meczu na turnieju Supercup 2013, polscy piłkarze ręczni pokonali w Bremie Egipt 24:21.

Polska - Egipt 24:21 (11:11)
Polska: Szmal (1-60 minuta, 12 obron) - Wiśniewski 5, Krajewski - Jurkiewicz 1, Bielecki 2, Kubisztal 1 - Rosiński 1, Jaszka - Orzechowski 3, Szyba 2 - Kuchczyński 4, Daszek 1 - Kostrzewa 4, Grabarczyk, Syprzak.

Przebieg: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4, 10:4, 10:11, 11:11 - 13:11, 13:12, 15:12, 15:13, 16:13, 16:14, 17:14, 17:15, 19:15, 19:18, 21:18, 21:19, 22:19, 22:20, 23:20, 23:21, 24:21.

Nasz zespół gra w Niemczech między innymi bez Michała i Bartosza Jureckich oraz Krzysztofa Lijewskiego. Trener naszej kadry Michael Biegler nieco eksperymentuje, stąd nominalnym skrzydłowy Damian Kostrzewa grał w piątek jako obrotowy. "Biało-czerwoni" dobrze rozpoczęli mecz, Egipcjanie nie mogli sobie poradzić z naszą obroną i świetnie interweniującym Sławomirem Szmalem. W 20 minucie po golu rozgrywającego Vive Targi Kielce Karola Bieleckiego prowadziliśmy 10:4. Potem działy się rzeczy dziwne. Kompletnie zdechł polski atak, nasi zawodnicy byli nieskuteczni i robili proste błędy. Rywale zdobyli siedem bramek z rzędu i w 28 minucie wygrywali 11:10.

W drugiej części Polacy szybko wrócili na prowadzenie, a w 46 minucie po dwóch golach Kostrzewy powiększyli je do czterech bramek (19:15). W końcówce nasi szczypiorniści znów zrobili sporo błędów, na szczęście nie pozwolili Egipcjanom doprowadzić nawet do remisu, choć w 51 minucie było tylko 19:18.

W biało-czerwonych barwach zagrało czterech zawodników mistrza Polski, Vive Targi Kielce. Sławomir Szmal bronił przez cały mecz, na dobrym poziomie; Piotr Grabarczyk wchodził do formacji obronnej; Tomasz Rosiński wyszedł w pierwszej siódemce, potem grał nieco zbyt indywidualnie i został zmieniony przez Bartłomieja Jaszkę, wracając na boisko po przerwie; Karol Bielecki grał przez kilkanaście minut pierwszej i kilka drugiej połowy, zdobywając dwie ładne bramki (bez pomyłki), na boisku nie pojawił się tylko Piotr Chrapkowski.

W sobotę o godzinie 20 gramy ze Szwecją, a w niedzielę o 17 z Niemcami. Mecze naszej drużyny transmituje TVP Sport.