Poprad Muszyna - Nida Pińczów 1:0. Trener stracił pracę

(ALI)
Nida przegrała w sobotę z Popradem Muszyna 0:1. Pińczowską drużynę prowadził w tym meczu nowy trener Robert Szczygieł.

Mariusz Karcz, prezes Nidy:

- Trener Zdzisław Maj zrezygnował. Uznał, że nie jest w stanie wiele zrobić z tą drużyną. Robert Szczygieł będzie prowadził Nidę przynajmniej do końca rundy jesiennej. Chcemy, by nowy trener pracował bez presji.

Zastąpił Zdzisława Maja, który opiekował się Nidą od stycznia 2010 roku. Robert Szczygieł pełnił do tej pory funkcję asystenta.

Debiut nowego szkoleniowca nie wypadł zbyt udanie, ale też pińczowianie pojechali do Muszyny w zaledwie 14-osobowym składzie. Po raz pierwszy w trzeciej lidze zagrał 18-letni pomocnik Łukasz Baran.

Pierwsza połowa była w miarę wyrównana, a najlepsze okazje dla Nidy miał Robert Chlewicki w 13 i 18 minucie. Po przerwie gospodarze przycisnęli i osiągnęli przewagę. Na szczęście kapitalnie bronił Adrian Zyguła, który wyłapał kilka soczystych strzałów, w tym... trzy "setki" w ciągu minuty. Jedyny gol padł po szybkiej kontrze Popradu i mocnym uderzeniu Tomasza Jędrusika z pola karnego.