Porażka AZS UJK w Rudzie Śląskiej

PK
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Grunwald Ruda Śląska pokonał AZS UJK Kielce.

Grunwald Ruda Śląska - AZS UJK Kielce 34:30 (18:16)

AZS UJK: Jastrząb, Czerwiński, Kiczka – Dobrowolski 1, Grzesik 5, Papaj 1, Dziedzic, Curyło 8, Boszczyk, Kutwin 7, Bysiak, Sornat 1, Kozubek, Hady 6, Wojda 1.

Kielczanie pojechali na Śląsk bez dwóch zawodników – Piotra Szafarczyka i Michała Czechowskiego. Mimo to długo prowadzili równą walkę z wyżej notowanym rywalem. Do 40 minuty Grunwald prowadził, ale minimalnie, różnicą jednego lub dwóch goli. Potem zespołowi AZS UJK przydarzyło się kilka błędów w ataku, gospodarze skontrowali i w 44 minucie objęli prowadzenie 29:22. – Próbowaliśmy jeszcze gonić, zmniejszyliśmy stratę, ale zabrakło sił – komentował trener naszych akademików, Tomasz Błaszkiewicz.