Porażka Dafi Społem w Bydgoszczy

Kamil Markiewicz
W środkowym spotkaniu 5. kolejki PlusLigi Dafi Społem Kielce uległo na wyjeździe Łuczniczce Bydgoszcz. Kielecki zespół wciąż pozostaje bez wygranego seta w meczu wyjazdowym. Dla bydgoskiej ekipy to pierwsze zwycięstwo we własnej hali.

Łuczniczka Bydgoszcz - Dafi Społem Kielce 3:0 (26:24, 25:21, 25:19)

Łuczniczka: Goas 1, Filipiak 17, Ananiev 18, Batagim 12, Jurkiewicz 4, Szalacha 9, Kowalski (libero) oraz Gryc, Bobrowski.

Dafi Społem: Stępień 1, Wachnik 14, Łapszyński 10, Pawliński 11, Morozow 6, Nalobin 6, Czunkiewicz (libero) oraz Schamlewski, Adamski.

MVP meczu: Bartosz Filipiak (Łuczniczka).

Sędziowali: Magdalena Niewiarowska i Tomasz Janik (oboje Warszawa). Widzów: 1532.

Przebieg: I set: 0:1, 2:1, 6:6, 7:8, 11:11, 14:14, 16:17, 18:18, 20:21, 23:22, 24:23, 26:24; II set: 0:1, 1:4, 4:6, 5:8, 7:11, 10:12, 13:14, 15:16, 18:18, 21:19, 23:20, 25:21; III set: 0:1, 2:2, 3:5, 5:8, 8:11, 11:13, 14:13, 16:14, 18:15, 21:16, 23:18, 25:19.

Zobaczcie zapis relacji live z meczu Łuczniczka Bydgoszcz - Dafi Społem Kielce

Pierwsza partia od samego początku była wyrównana. Żadnej z ekip nie udawało się osiągnąć kilkupunktowej przewagi, co powodowało, że prowadzenie przechodziło z jednej na drugą stronę. Po skutecznym bloku Macieja Pawlińskiego kielczanom udało się osiągnąć dwa dwupunktowe prowadzenie, wygrywali 18:16. Taki wynik nie utrzymał się jednak długo. Po punktowym bloku Wojciecha Jurkiewicza było 18:18. Równie wyrównana była końcówka pierwszej partii. Gospodarze mieli dwie piłki setowe. Drugą mocnym atakiem zakończył Bartosz Filipiak. Łuczniczka wygrała 26:24.

Początek drugiego seta należał do gości. Po asie serwisowym Łukasza Łapszyńskiego było 4:1 dla Dafi Społem. Kielczanie długo mieli kilkupunktową przewagę. Z czasem gospodarze zaczęli odrabiać straty. Henrique Batagim mocną zagrywką doprowadził do remisu 15:15. Dafi Społem jeszcze trzykrotnie wychodziło na jednopunktowe prowadzenie, ale z czasem przewagę zaczęła mieć Łuczniczka. Należała do niej końcówka tej partii, zakończona zwycięstwem bydgoszczan 25:21.

Trzeci set, podobnie jak drugi rozpoczął się dobrze dla gości, który osiągnęli przewagę. Utrzymali ją jednak tylko przez pierwszą część partii. Batagim po skutecznym ataku doprowadził do remisu 13:13. Od tego momentu gospodarze zaczęli punktować. Po chwili wygrywali już 18:13. W końcówce Dafi Społem walczyło o zniwelowanie straty, ale jego próba zakończyła się fiaskiem. Kielczanie przegrali 19:25 i cały mecz 0:3.

W sobotę Dafi Społem rozegra kolejny ligowy pojedynek. O godzinie 17, kieleccy siatkarze zmierzą się we własnej hali z ONICO Warszawa.