Porażka Dafi Społem w Kozienicach

Michał Nowak
Dafi Społem Kielce przegrał z Cerradem Czarnymi Radom 0:3
Dafi Społem Kielce przegrał z Cerradem Czarnymi Radom 0:3 Michał Nowak
Siatkarze Dafi Społem Kielce przegrali w pierwszym meczu rozgrywanego w Kozienicach Turnieju Partnerstwa Regionalnego z Cerradem Czarnymi Radom 0:3.

Odsłona otwarcia była dosyć wyrównana. Jeżeli już któryś z zespołów wychodził na prowadzenie większe niż dwa punkty, to szybko je tracił i wynik ponownie oscylował w granicach remisu. Zacięta była także końcówka, którą lepiej rozegrali jednak radomianie. Drugi set to przewaga Cerradu Czarnych od samego początku. Podobnie było do połowy trzeciej partii. W końcówce kielczanie jeszcze powalczyli, ale ostatecznie przegrali z lepiej dysponowanym tego dnia zespołem z Radomia.

- Czarni wygrali zasłużenie 3:0. Największe szanse mieliśmy w pierwszym secie, którego przegraliśmy na przewagę. Przyjechaliśmy do Kozienic, aby rozegrać trzy mecze sparingowe i traktujemy je typowo szkoleniowo - powiedział po spotkaniu Jakub Wachnik, przyjmujący Dafi Społem Kielce.

W weekend kolejne mecze turnieju w Kozienicach. Dafi Społem zagra w sobotę z Aluron Virtu Wartą Zawiercie o godzinie 17, a w niedzielę z Espadonem Szczecin o godzinie 10.

Cerrad Czarni Radom - Dafi Społem Kielce 3:0 (26:24, 25:18, 25:23)

Cerrad Czarni Radom: Vincić 4, Ziobrowski 10, Fornal 8, Kwasowski 14, Huber 5, Teryomenko 9, Wasilewski (libero) oraz Filip 4, Droszyński.

Dafi Społem:Kielce Stępień 1, Superlak 12, Wachnik 5, Łapszyński 10, Fiel 4, Schamlewski 3, Biniek (libero) oraz Morozau, Szymański, Adamski, Nalobin, Więckowski.