Porażka KKP Korony i wygrana Korony SA w Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych

/SAW/
Drużyny Kieleckiego Klubu Piłkarskiego Korona Kielce i Korona Kielce S.A. to drużyny, które reprezentować będą województwo świętokrzyskie w Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych.

W rozgrywkach uczestniczą także po dwa najlepsze zespoły jesieni z województw Podkarpackiego, Małopolskiego i Lubelskiego.

KKP Korona Kielce - Hutnik Nowa Huta 1:5 (1:2), Szałas 12 dla Korony.

KKP Korona: Łodej - Cedro(41. Sornat), Kowalczyk, Zawierucha, Guz - Sinkiewicz (70. Maik), Wojtal (60. Boszczyk), Koszela, Poński (66. Chudecki) - Szałas (66. Borczyński), Wołczyk (74. Łata).

Podopieczni trenera Rafała Stefańskiego w pierwszej połowie jeszcze dotrzymywali kroku rywalom, ale w drugiej dali sobie wbić trzy gole i wyraźnie przegrali.

Wisła Puławy - Korona Kielce 1:2 (1:2), Arkadiusz Drapsa 1 - Dawid Kwiatek 5, Norbert Korcz 11.

Korona: Majcherczyk - Cheda, Kwiatek, Zapała Korcz (70. Kuchcinski) - Smoleń, Uniat (65. Skrzyniarz), Mokrzycki - Krzymieński, Pietrzyk (72. Wrona), Śmieciński.

Gospodarze już w 30 sekundzie strzelili Koronie gola, ale podopieczni trenera Cezarego Ruszkowskiego szybko wyszli na prowadzenie po stałych fragmentach gry. Choć od 16 minuty kielczanie musieli grac w dziesiątkę po czerwonej kartce Ernesta Zapały, to zdołali utrzymać korzystny rezultat do końca. Mieli nawet kilka kolejnych bramkowych okazji.

W innych meczach: Cracovia -TOP 54 Biała Podlaska 3:2, Karpaty Krosno -Resovia 0:0.

1. Hutnik 1 3 5-1
2. Cracovia 1 3 3-2
3. Korona 1 3 2-1
4. Karpaty 1 1 0-0
Resovia 1 1 0-0
6. Wisła 1 0 1-2
7. Biała Podlaska 1 0 2-3
8. KKP Korona 1 0 1-5