Porażka koszykarzy UMKS Kielce w Siedlcach

/KAR/
W sobotnim meczu pierwszej ligi koszykówki, po środowym zwycięstwie, gracze UMKS Kielce nie poszli za ciosem i przegrali na wyjeździe z Siedleckim Klubem Koszykówki Siedlce 58:66.

Siedlecki Klub Koszykówki Siedlce - UMKS Kielce 66:58 (14:23, 19:13, 18:10, 15:12)
UMKS:
Makuch 2, Fąfara 12, Tokarski 7, Król 18, Wróbel 2, Bacik, Osiakowski, Miernik, Lewandowski, Busz, Kamecki 17.

Kielczanie mecz w Siedlcach rozpoczęli bardzo dobrze. Skuteczna gra w ataku i dobra w obronie pozwoliła im zwyciężyć w pierwszej partii 23:14. Później jednak było już coraz gorzej. Koszykarze UMKS, z każdą akcją byli coraz bardziej nieskuteczni, co wykorzystali gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie. Goście mięli momenty lepszej gry, po której zbliżali się do wyrównania wyniku, jednak po własnych błędach tracili Punkty, a gospodarze powiększali przewagę. Ostatecznie kielecka drużyna uległa w wyjazdowym spotkaniu w Siedlcach 58:66.

- Zaczęliśmy bardzo dobrze. Pierwszą kwartę wygraliśmy, po skuteczniej grze i dobrej postawie w obronie. Niestety z każdą kolejną minutą było gorzej. Być może zabrakło nam sił po środowym meczu. Poza pierwszą kwartą, za mało dostarczaliśmy piłek pod kosz, próbując grać z obwodu. Niski wynik nie świadczy o dobrej obronie obu drużyn, tylko o ich słabej skuteczności. Podsumowując był to słaby mecz - mówił Rafał Gil, trener UMKS Kielce.

Pozostałe wyniki 28. kolejki: KS Spójnia Stargard Szczeciński - PBS Bank Efir Energy MOSiR Krosno 80:62, MKS Dąbrowa Górnicza - Budimpex-Polonia Przemyśl 72:64, NETO PTG Sokół Łańcut - MKS Znicz Basket Pruszków 68:74, Franz Astoria Bydgoszcz - AZS Radex Szczecin 83:80, BM SLAM Stal Ostrów Wielkopolski - AZS Politechnika Big-Plus Poznań 69:77, Wikana Start Lublin - AZS WSGK Polfarmex Kutno 63:73, WKS Śląsk Wrocław - Polski Cukier SIDEn Toruń 75:67.