Porażka KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski z Siarką Tarnobrzeg w meczu kontrolnym. Przed drużyną Rafała Wójcika ostatnie 2 sparingi

Bartosz Wartałowicz
Siarka Tarnobrzeg/Facebook
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski przegrał 1:3 z Siarką Tarnobrzeg w meczu kontrolnym, który był rozgrywany w formacie 2x 60 minut. Wszystkie gole padły w 1 połowie. Dla zespołu Rafała Wójcika to czwarta porażka w okresie przygotowawczym.

Porażka KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski w meczu kontrolnym przed startem 3. Ligi

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Siarka Tarnobrzeg 1:3 (1:3)
Bramki: Mateusz Jarzynka 26 - Dawid Lisowski 22, Piotr Cichocki 23, Michał Bierzało 37.
KSZO I połowa:Klon, Domagała, Jarzynka, Mężyk, Bragiel - Orlik, Koloczek, Zimnicki, Kramarz - Pisarek, Nawrot
KSZO II połowa: Potocki - Żebrowski, Mazurek, Jarzynka, Lis - Lipka, Tymoszenko, Testowany, Zdyb - Mogil, Mazurek II.
Siarka I połowa: Zoch - Bieniarz, Bierzało, Szymocha, Testowany - P. Lisowski, Kaliniec, D. Lisowski - Cichocki, Iwao, Orlik.
Siarka II połowa:Artym - Misztal, Woś, Kumorek, Świgut - Jodłowski, Marszalik, Feret - Zwolski, Prusiński, Testowany.

Wynik w 22 minucie otworzył pomocnik Siarki Dawid Lisowski, który wcześniej grał w Koronie Kielce w rozgrywkach Ekstraklasy oraz Fortuna 1. Ligi. Piłkarze KSZO nie zdążyli ocknąć się po tym trafieniu, a już przegrywali 0:2. Kilka minut później do siatki trafił obrońca gospodarzy - Mateusz Jarzynka. Wynik w 37 minucie ustalił defensor gości z Tarnobrzega - Michał Bierzało. Dla zespołu Rafała Wójcika była to czwarta sparingowa porażka w zimowym okresie przygotowawczym. Przed KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski jeszcze 2 mecze kontrolne. 24 lutego "Pomarańczowo-czarni" zagrają z Alitem Ożarów oraz Chełmianką Chełm.