Porażka KSZO Ostrowiec z Budowlanymi Łódź

Kamil Markiewicz
W meczu 16. kolejki ORLEN Ligi KSZO Ostrowiec Świętokrzyski po zaciętym spotkaniu przegrał we własnej hali z Grotem Budowlanymi Łódź 2:3.

KSZO OSTROWIEC - BUDOWLANI ŁÓDŹ. Zobacz zapis relacji na żywo

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Grot Budowlani Łódź 2:3 (25:19, 17:25, 25:22, 23:25, 12:15)

KSZO: Polak, Kapturska, Brzóska, Ściurka, Piotrowska, Soter, Pauliukouskaya (libero) oraz Stroiwąs, Szałankiewicz, Szpak.
Grot Budowlani: Vincourova, Grobelna, Beier, Twardowska, Polańska, Pycia, Maj-Erwardt (libero) oraz Grajber, Tobiasz, Pelc.
MVP meczu: Kaja Grobelna (Grot Budowlani).

Sędziowali: Marcin Włodarczyk (Bydgoszcz) i Grzegorz Sołtysiak (Koszalin). Widzów: 600.

Przebieg: I set: 0:1, 3:3, 5:5, 7:8, 10:10, 13:11, 16:14, 19:15, 21:18, 23:19, 25:19; II set: 1:0, 1:3, 6:6, 6:8, 8:10, 10:13, 12:16, 14:19, 15:21, 15:23, 17:25; III set: 0:1, 2:2, 3:5, 8:6, 10:6, 12:8, 14:10, 16:12, 19:14, 21:16, 22:22, 25:22; IV set: 0:1, 1:3, 2:5, 4:6, 5:8, 7:10, 10:10, 10:14, 12:16, 14:17, 16:19, 17:21, 18:23, 22:23, 23:25; V set: 0:1, 1:3, 3:5, 4:8, 7:9, 10:10, 10:13, 12:15.

Sport Echo Dnia

Faworytem spotkania w Ostrowcu Świętokrzyskim była drużyna z Łodzi, która przed weekendową kolejką zajmowała trzecie miejsce w tabeli ORLEN Ligi. Od pierwszych minut sobotniego spotkania KSZO toczył wyrównany bój z wyżej notowanymi rywalkami. Na prowadzenie na zmianę wychodził jeden i drugi zespół. Po asie serwisowym Eweliny Polak ostrowiecka drużyna prowadziła 15:14. Od tego momentu KSZO zaczął powiększać swoją przewagę. Po autowym ataku Kai Grobelnej było 19:15 dla zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego. Po tej akcji trener Budowlanych Błażej Krzyształowicz wziął czas. Po powrocie na parkiet łódzka ekipa zaczęła odrabiać straty. Po ataku Gabrieli Polańskiej było 20:18 dla KSZO. Podopieczne trenera Dariusza Parkitnego nie pozwoliły sobie wydrzeć zwycięstwa. Wygrały pierwszą partię 25:19.

W drugim secie lepiej prezentowała się drużyna z Łodzi, która niemal przez cały czas utrzymywała się na prowadzeniu. W Budowlanych dobrze w ataku spisywały się między innymi Kaja Grobelna, Heike Beier i Martyna Grajber. Mimo prób, KSZO nie zdołał doprowadzić do wyrównania. Przegrał drugą partię 17:25.

Niesamowicie emocjonujący był trzeci set. Po powrocie do gry, po 10-minutowej przerwie siatkarki KSZO spisywały się bardzo dobrze. Grały skutecznie w ataku, a także dobrze w przyjęciu. Taka postawa pozwoliła ostrowieckiej ekipie osiągnąć kilkupunktową przewagę. Po ataku ze środka Pauliny Stroiwąs było 16:12, a po skutecznym bloku Doroty Ściurki 21:16. Łódzki zespół nie dawał za wygraną. Zaczął odrabiać straty. Udało mu się doprowadzić do remisu 22:22. W końcówce KSZO powrócił do dobrej gry. Po skutecznym bloku na Grobelnej drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego wygrała 25:22.

W czwartym secie doświadczony zespół z Łodzi nie chciał pozwolić sobie na stratę punktów w Ostrowcu Świętokrzyskim. Siatkarki Budowlanych po chwili miały kilkupunktową przewagę. Po ataku Heike Beier było 9:5 dla łódzkiej ekipy. KSZO nie chciał dać za wygraną i po skutecznej akcji ze środka Magdaleny Soter wyrównał 10:10. Ostrowieckiej drużynie nie udało się wyjść na prowadzenie. Zrobiły to zawodniczki z Łodzi, które po ataku z lewego skrzydła Martyny Grajber wygrywały już 19:14. W końcówce podopieczne Dariusza Parkitnego walczyły bardzo ambitnie, ale ostatecznie przegrały 23:25.

Tie break wyglądał podobnie do czwartej partii. Na początku łódzka drużyna osiągnęła prowadzenie, ale KSZO zdołał doprowadzić do remisu. Po autowym ataku Kai Grobelnej był remis 10:10. Końcówka należała do ekipy prowadzonej przez Błażeja Krzyształowicza. Budowlani wygrali 15:12 i cały mecz 3:2.