Porażka Młodej Korony 0:3 z Górnikiem Zabrze

/SAW/
W meczu Młodej Ekstraklasy piłkarze Korony Kielce przegrali w Zabrzu z Górnikiem 0:3 (0:1). To trzecia porażka kielczan w rozgrywkach.

Bramki: 1:0 Milik 12, 2:0 Sobczak 71, 3:0 Król 84.

Korona: Pilarz 5-Cebula 2 (46. Zawłocki 3), Bednarski 4, Duda 4, Lenart 2 (46. Świder 3 Ż) -Bąk 4, Żubrowski 6, Michalski 2 (31. Janiec 4), Maliszewski 6-A. Paprocki 5 (71. Kotarzewski nie klas) -Gawęcki (68. Piwowar).
Górnik: Sławik-Kiełtyka, Steuer, Szymura, Cymański-Król (87.Łebek), Kurzawa (65. Bartusiak, Płonka, Mączyński (58. Jonczyk)-Gołębiewski (46. Kucza, Milik (46. Sobczak).
Sędziował: Michał Zając z Sosnowca. Widzów: 100.

Początek mieliśmy bardzo obiecujący-mówi Cezary Ruszkowski, drugi trener młodej Korony.-Już w 2 minucie Łukasz Maliszewski strzelił gola, ale był niestety minimalny spalony. W 4 minucie znów mieliśmy znakomitą okazję, lecz po strzale Andrzeja Paprockiego piłka trafiła w słupek. Gdy w 12 minucie gospodarze zdobyli prowadzenie, nasza gra siadła, a po drugiej chłopaki definitywnie stracili wiarę, że mogą coś ugrać w Zabrzu. To był nas słaby mecz-podsumował Ruszkowski.

W innych meczach: GKS Bełchatów-Lechia Gdańsk 2:0 (2:0), Flis 8, Witasik 29, Lech Poznań-Cracovia 0:0, Podbeskidzie Bielsko-Biała-ŁKS Łódź 0:1 (0:0), Osowski 75 z karnego; Widzew Łódź -Ruch Chorzów 0:0, Zagłębie Lubin- Jagiellonia Białystok 3:0 (2:0), Osyra 21, Sołtyński 33, Szczepaniak 81. Polonia Warszawa- Śląsk Wrocław, Wisła Kraków-Legia Warszawa-mecze dzisiaj.

Najlepsi strzelcy: 6-Rupa (Cracovia), 5-Alexandre (Śląsk), Górski (Legia), Kamiński (Lechia).

W następnym meczu 8.10: Korona-Cracovia (godzina 12).