Porażka Młodej Korony z Ruchem w Chorzowie 1:2

/SAW/
W meczu 23. kolejki Młodej Ekstraklasy Korona Kielce przegrała w Chorzowie z Ruchem 1:2 (0:2). Honorowego gola dla kielczan strzelił w 81 minucie Jakub Bąk.

Ruch Chorzów - Korona Kielce 2:1 (2:0), Kwiatkowski 2, Szubert 10 - Bąk 81.

Korona: Miśkiewicz - Cebula, Zych, Świder (46. M. Piotrowski), Duda - Żubrowski, Michalski, A. Paprocki, Stromecki (46. Stróżak), Bąk - Papka ( 78. Ł. Piotrowski).

Kielczanie zagrali niezły mecz, w drugiej połowie wyraźnie przeważali, ale o porażce zadecydowały dwa szybko stracone gole. Młoda Korona nadal jest na ostatnim miejscu w tabeli, na wiosnę nie zdobyła jeszcze punktu, przegrywając wszystkie osiem spotkań.

W innych meczach: Arka Gdynia - Polonia Warszawa 0:1 (0:1), GKS Bełchatów - Lech Poznań 2:0 (0:0), Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:1), Polonia Bytom - Widzew Łódź 1:3 (1:0), Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 2:1 (1:0), Zagłębie Lubin - Cracovia, Legia Warszawa - Lechia Gdańsk - mecze w sobotę.