Porażka piłkarzy ręcznych AZS UJK Kielce z Padwą Zamość

PK
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych AZS UJK Kielce przegrał z Padwą Zamość.

AZS UJK Kielce – Padwa Zamość 26:30 (14:17)

AZS UJK: Jastrząb – Dobrowolski 1, Grzesik, Papaj 1, Curyło 5, Boszczyk 4, Kutwin 3, Szafarczyk 2, Czechowski, Zielonko 2, Bysiak, Sornat, Kozubek, Głowacki 8, Wojda.

Niemal przez cały mecz prowadziła drużyna z Zamościa, kielczanie doprowadzali do remisu tylko na początku spotkania i dwa razy w drugiej połowie (21:21 w 45 minucie i 22:22 chwilę później). Kielczanie zagrali jednak zdecydowanie lepiej, niż w poniedziałkowych derbach z AZS Politechniką Świętokrzyską Kielce, i w obronie, i w ataku. Nie brakowało dynamiki i szybkich, skutecznych akcji. Dobrze bronił Filip Jastrząb, który w niczym nie ustępował broniącemu w bramce Padwy byłemu golkiperowi Vive Tauronu Kielce, Kamilowi Buchcicowi. – Zabrakło nam zimnych głów i trochę szczęścia – mówił trener AZS UJK, Tomasz Błaszkiewicz.