Porażka siatkarek Dany Gameb UKS Relaks Skarżysko-Kamienna. O trzecim miejscu w województwie zadecyduje trzeci mecz

Paweł Wełpa
Po wygranej akademiczek z Kielc potrzbny będzie trzeci mecz
Po wygranej akademiczek z Kielc potrzbny będzie trzeci mecz Paweł Wełpa
W drugim meczu pojedynku o trzecie miejsce w świętokrzyskiej III lidze kobiet w siatkówce, zespół Dany Gameb UKS Relaks Skarżysko-Kamienna przegrały z AZS UJK Kielce.

Po zwycięstwie 3:2 w pierwszym meczu u siebie skarżyskie siatkarki mogły zakończyć rywalizację w Kielcach. Tak się jednak nie stało. Gospodynie gładko wygrały 3:0 i potrzebny będzie trzeci mecz, który zadecyduje o tym, która z drużyn zajmie trzecie miejsce w tym sezonie.

We wtorkowym meczu podopieczne Jarosława Mosiołka nie dały radu urwać ani jednego seta. – Po 24 godzinach od meczu pucharowego ponownie rozegraliśmy mecz z AZS-em i ponownie schodziliśmy z parkietu pokonani. Nie udało się zregenerować sił, aby skutecznie walczyć o zwycięstwo. Od czwartku do dzisiaj, czyli w sześć dni, dziewczyny rozegrały siedem meczów, co niestety dzisiaj było widać na boisku. W porównaniu do wczorajszego meczu w pierwszym i trzecim secie nawiązaliśmy walkę, w drugim niestety nas nie było. Może tygodniowa przerwa od grania pozwoli w decydującym meczu nawiązać wyrównaną walkę o zwycięstwo, choć przy tak grającym przeciwniku może być trudno. Nie rzucamy ręcznika przed ostatecznym rozstrzygnięciem – podsumował mecz trener.

Decydujący mecz o tym, kto zajmie trzecie miejsce w świętokrzyskiej III lidze kobiet, odbędzie się 21 marca, najprawdopodobniej w sali szkoły w Skarżysku Kościelnym.

AZS UJK Kielce – Dana Gameb UKS Relaks Skarżysko-Kamienna 3:0 (25:19, 25:14, 25:19)

Dana Gameb UKS Relaks: Nikiel, Wilczyńska, Wieczorek, Łękawska, Bogusiewicz, Kalwat.