Porażka Wiernej Małogoszcz w Krakowie

dor
Piłkarze Wiernej Małogoszcz (na zdjęciu Piotr Pawłowski) przegrali w Krakowie.
Piłkarze Wiernej Małogoszcz (na zdjęciu Piotr Pawłowski) przegrali w Krakowie. fot. archiwum
Kilkadziesiąt sekund zabrakło do remisu piłkarzom Wiernej Małogoszcz w wyjazdowym meczu z mistrzem jesieni - Garbarnią Kraków.

Mariusz Lniany, trener Wiernej:

- Jest duży niedosyt. Bardzo chcieliśmy wygrać, a w ostatniej akcji meczu straciliśmy gola i niestety przegraliśmy.

W 75 minucie Garbarnia objęła prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale Łukasza Szewczyka. Wyrównał w 82 minucie Piotr Pawłowski, który wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką jednego z zawodników gospodarzy. -Walczyliśmy o trzy punkty. Mieliśmy bardzo dobrą sytuację po faulu na Tomku Mierniku. Z rzutu wolnego strzelał Piotrek Kajda, ale trafił w mur. W ostatniej akcji meczu, po kontrataku, straciliśmy bramkę. Jest duży niedosyt. Zagraliśmy dobrze, powinniśmy zdobyć przynajmniej punkt - mówił trener Lniany.

W Wiernej nie zagrał Łukasz Gajda, brat tragicznie zmarłego w sobotę Karola. -Jesteśmy z Łukaszem w tych trudnych chwilach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tym, co się stało - dodał Mariusz Lniany.

Garbarnia Kraków - Wierna Małogoszcz 2:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Łukasz Szewczyk 75 min., 1:1 Piotr Pawłowski 82 z karnego, 2:1 Mateusz Siedlarz 90.

Wierna: Frączek 6 - Bętkowski 5, Pawłowski 5, Bień 5 Ż, Piotrowski 6 - Trybek 4, Kowalski 6, Kwaśniewski 4 Ż, Kita 6 - Hajduk 5, Kajda 5.

Garbarnia: Jękot - Mateusz Siedlarz Ż, Szewczyk Ż, Pluta Ż, Schacherer - Stokłosa, Haxhijaj, Kalemba, Przeniosło - Marcin Siedlarz, Chodźko.

Zmiany: Wierna: 53' Foksa 3 za Trybka, 57' Malinowski 3 za Kwaśniewskiego, 68' Miernik 2 za Hajduka. Garbarnia: 61' Kozieł za Stokłosę, 61' Praciak za Marcina Siedlarza, 76' Jamka za Chodźko. Sędziował: Tomasz Pilarski z Tarnowa. Widzów: 250.