Porażki beniaminków - Lechia Strawczyn i GKS Nowiny (video)

Mirosław ROLAK, [email protected] Rafał SOBOŃ
Michał Bracha (w środku) zdobył dwie bramki w meczu Lubrzanka Kajetanów - Neptun Końskie. Fot. Kamil Markiewicz
Obydwaj beniaminkowie, Lechia Strawczyn i GKS Nowiny, przegrali inauguracyjne mecze. Kilka spotkań rozpoczęło się z opóźnieniem, spowodowanym protestem sędziów. Mecz w Radoszycach został odwołany z powodu zalanego boiska.

Lechia Strawczyn - Alit Ożarów 0:4 (0:1)
Kościelny 18, Gierczak 56 z karnego, 68 z karnego, Wojtal 84.
Lechia: Wąsowicz - Picheta, W. Gołuchowski, Janik, Tkaczyk, K. Majka, Gałęziowski (18. Bujak, 46. Ziębiński), D. Kasprzyk, K. Kasprzyk, P. Gołuchowski (70. M. Majka), Piotrowski.
Alit: Smolak - Gierczak, Pękalski, Zdybski, Soja, Binkiewicz, Mianowany, Głuch (65. Wójcik), Rzepa (78. Drdzeń), Kościelny, Wojtal (85. Czerwonka).
Beniaminek nie dał rady doświadczonej ekipie Alitu. Goście od początku dominowali i stwarzali groźne sytuacje. W 18. minucie, po składnej akcji, Jacek Kościelny zdobył pierwszą bramkę. Dwa kolejne gole strzelił Robert Gierczak z rzutów karnych (pierwszy za faul na Kościelnym, drugi za faul na Wójciku). Wynik meczu ustalił w 84. minucie Wojtal.

GKS Nowiny - ŁKS Georyt Łagów 0:2 (0:1)
Bochniak 23, Matyja 90.
GKS Nowiny: Pacanowski - Wilczyński, Rabiej, Ołtuszyk, Bogucki (46. Król), Szewczyk (65. Kula), Stanek, Kułak (76, Korba), Kubicki (20. Grudzień), Stawiarski, Jędrzejewski.
Łagów: Dudek - Wasik, Mazur, Kowalski, Gołasa, Kapsa, Kamiński, Franus, Matyja, Bochniak, Gardynik.
Pierwsza bramka padła po składnej akcji i zrzutce w pole karne Gołasy. Tam znalazł się Bochniak i strzałem głową pokonał Pacanowskiego. W ostatniej minucie meczu, po indywidualnej akcji, wynik meczu ustalił Matyja.

KSZO II Ostrowiec - Hetman Włoszczowa 4:0 (1:0)
Kardas 44, Ulikowski 52, Kapsa 71, Czyż 87 z karnego.
KSZO II: Dymanowski - Nogaj, Nowik, Woropajew, Łatkowski, Dziadowicz (46. Ulikowski), Kardas, Sobczyński, Michalski (46. Rębowski, 48. Zdrojewski), Kapsa, Żelazowski (18. Czyż)
Hetman: Kowalski - Fidera (74. Rosicki), Małek M., Wroński (46. Szafrański), Zaganiacz, Musiał (89. Matuszewski), Rak, Małek G., Orzeł, Jarmuda (67. Żelezik), Oduliński.
Spotkanie w Ostrowcu rozpoczęło się z 35 minutowym opóźnieniem, ponieważ na spotkanie nie dojechali arbitrzy. W ogólnym zamieszaniu, kierownicy drużyn ustalili, że sędziowie jako jedyni nie wiedzieli, że spotkanie rozegrane będzie o godzinie 11. Na miejsce awaryjnie wezwani zostali Kamil Podyma, który zastąpił mającego sędziować jako arbiter główny - Mateusza Łosiaka oraz Daniel Krajewski i Tomasz Frąk, którzy asystowali na liniach.
Po 13 minutach gry zaczęły się problemy w ekipie KSZO. Co prawda pierwszy z nich - rzut karny pewnie obronił Tomasz Dymanowski, ale w 15. minucie, z powodu urazu kolana, boisko musiał opuścić Tomasz Żelazowski. Przed przerwą rzut rożny i dośrodkowanie Damiana Nogaja w swoim stylu, mocnym strzałem głową pod poprzeczkę na bramkę zamienił Radosław Kardas.
Druga połowa rozpoczęła się od groźnej kontuzji Marcina Rębowskiego. Kilka sekund po pierwszym gwizdku pomocnikowi KSZO odnowił się uraz kolana. Mimo to, zespół KSZO II już w 52. minucie za sprawą Kamila Ulikowskiego podwyższył na 2:0. W 69. minucie w doskonałej sytuacji znalazł się wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Sławomir Żelezik, jednak przegrał pojedynek sam na sam z Tomaszem Dymanowski. W odpowiedzi składną akcję gospodarzy celnym strzałem zakończył Jakub Kapsa, a wynik spotkania w 87. minucie ustalił Karol Czyż, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na nim samym.

Lubrzanka Kajetanów - Neptun Końskie 2:0 (1:0)
M. Bracha 37, 68. Lubrzanka: Żyła - K. Bracha, Stefański, Cedro, Supierz, Borowiec (89. Siwek), Skrzyniarz (80. Brodek), Woszczycki, Jagodzki, Treter (81. Waldon), M. Bracha.
Pierwsza bramka padła po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Michał Bracha uprzedził obrońców Neptuna i strzałem głową skierował piłkę do siatki. Ten sam zawodnik w 68. minucie zakończył celnym strzałem głową koronkową akcję Woszczyckiego, Jagodzkiego i Tretera.

Piaskowianka Piaski - Pogoń Staszów 1:5 (0:2)
Łabądź 47 - Krakowiak 14, K. Walasek 31, Strzałka 51, Malec 53, Baczewski 60.
Piaskowianka: Kośmider - Mróz (46. Karasek), Kwapisz, Dudek, D. Karyś, Łabądź (84. K. Karyś), Faryna, Więckowski (46. Zygan), Butenko (65. Stępień), Fatyga, Woliński.
Pogoń: Brzostowicz - Baczewski, Belusiak, Krakowiak (46. Strzałka), Malec (70. Walas), Merchut, Starba, Syty (85. Dutka), A. Walasek, K. Walasek (60. Motyl), Żaliński.
Sędzia Michał Jagieła rozpoczął mecz z 15-minutowym opóźnieniem. Goście prezentowali się zdecydowanie lepiej i zasłużenie wygrali. Szczególnie groźne były kontrataki Pogoni, po których padło parę bramek.

Spartakus Daleszyce - Łysica Bodzentyn 1:3 (0:2)
Pierzak 71 - Łapot 21, Michta 35, 60.
Spartakus: Kołomański - Banasik (46. Bujakowski), Mochocki, Janaszek, Krężołek (46. Meresiński), Staniec, Pierzak, Jeziorski (80. Rączka), Czaja, Janik, Śledzik.
Łysica: Duda - Sadłowski, Kula, Łapot, Kosecki, Czarnecki (74. Maniara), Gryz, Gołąbek, Francuz, Boguszewski (75. Słoń), Michta (75. Skwarliński).
Mecz rozpoczął się z 15-minutowym opóźnieniem. Gra toczyła się pod dyktando gości, którzy w pierwszej połowie mieli wiele okazji - Kosecki trafił w słupek, a strzał Francuza kapitalnie obronił Kołomański. Dwukrotnie jednak gościom udało się pokonać bramkarza Spartakusa. Po przerwie Łysica "dorzuciła" kolejną bramkę i spokojnie kontrolowała przebieg meczu. Gospodarze zdołali strzelić kontaktowego gola, ale na więcej nie było ich stać. W końcówce Boguszewski trafił do siatki Spartakusa, ale sędzia nie uznał bramki.

Karol Czyż swój debiut w KSZO II uświetnił zdobyciem bramki.
(fot. Fot. Rafał Soboń)

Sparta Kazimierza Wielka - Wisła Sandomierz 1:1 (1:0)
Anioł 39 - Kostrzewa 65.
Sparta: Wolski - Baster, Kowalski, Głąbicki, Kaleta (66. M. Adamczyk), Stępień (83. Pietras), Zięba (66. Sobura), Anioł, Mach, Banaszek, Malara (66. M. Adamczyk).
Wisła: Kuśmierz - P. Chorab (60. Dziedzic), Jasiński, Bryła, Jankowski, Ziółek, Stępień, Pietrucha (46. Krawiec), D. Chorab (75. A. Warzocha), Jarosz (46. Zimoląg), Kostrzewa.
Sędzia Piotr Szynal rozpoczął mecz z 15-minutowym opóźnieniem. W pierwszej połowie lepiej prezentowali się gospodarze i mieli kilka dogodnych sytuacji. Wykorzystali jednak tylko jedną, kiedy w 39. minucie Anioł dobrze przyjął piłkę w polu karnym i mocnym strzałem z woleja pokonał Kuśmierza. Po przerwie częściej atakowali goście. W 65. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego skutecznie strzelił głową Kostrzewa.
Mecz Partyzant Radoszyce - Granat Skarżysko przełożony z powodu zalanego boiska.

W następnej kolejce, 21/22 sierpnia: Neptun - Granat, Wisła - Partyzant, Hetman - Sparta, Łysica - KSZO II, Łagów - Spartakus, Alit - Nowiny, Pogoń - Lechia, Lubrzanka - Piaskowianka.
Najlepsi strzelcy: 2 - M. Bracha (Lubrzanka), Michta (Łysica), Gierczak (Alit).