Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prace interwencyjne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kielcach

Kinga ANIOŁ
Prace interwencyjne, to zatrudnienie bezrobotnego przez pracodawcę, które jest wynikiem zawarcia umowy ze starostą. Ma ono na celu wsparcie osób będących w bardzo niekorzystnej sytuacji na rynku pracy.

Informacji udziela

Informacji udziela

Informacji odnośnie prac interwencyjnych udziela kierownik Wydziału Aktywizacji Rynku Pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kielcach Barbara Kroczek.

W ramach prac interwencyjnych mogą być zatrudnione osoby znajdujące się w grupie będących w szczególnie niekorzystnej sytuacji na rynku pracy, czyli: bezrobotni do 25 roku życia, długotrwale bezrobotni lub po zakończeniu realizacji kontraktu socjalnego. W takiej sytuacji są także kobiety, które nie podjęły zatrudnienia po urodzeniu dziecka, bezrobotni powyżej 50 roku życia, bezrobotni bez kwalifikacji zawodowych, bez doświadczenia zawodowego lub bez wykształcenia średniego, a także bezrobotni samotnie wychowujący co najmniej jedno dziecko do 18 roku życia, bezrobotni, którzy po odbyciu kary pozbawienia wolności nie podjęli zatrudnienia, bezrobotni niepełnosprawni.

Prace interwencyjne są szansą na zatrudnienie także dla osób w bardzo niekorzystnej sytuacji na rynku pracy, czyli bezrobotnych przez co najmniej 24 miesiące.

Nie zorganizują prac interwencyjnych

Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach
Znajduje się przy ulicy Kolberga 4. Jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 15. Rejestracja bezrobotnych odbywa się od godziny 7.15 do 14.30.
Dane PUP w Kielcach - numer telefonu: 41-367-11-00; fax: 41-367-11-99; e-mail: [email protected] Adres strony internetowej, to www.pup.kielce.pl
POWIATOWY URZĄD PRACY W KIELCACH BĘDZIE NIECZYNNY 24 GRUDNIA 2009 ROKU.

Nie zorganizują prac interwencyjnych

Prace interwencyjne nie mogą być organizowane przez pracodawców, będących partiami lub organizacjami politycznymi, posłami lub senatorami na potrzeby biur poselskich i senatorskich, organizacjami związków zawodowych i organizacjami pracodawców (z wyjątkiem upoważnionych do prowadzenia pośrednictwa pracy), urzędami naczelnych i centralnych organów administracji państwowej, kościołami lub związkami wyznaniowymi, z wyłączeniem osób prawnych i jednostek organizacyjnych, przedstawicielstwami państw obcych.

POWINNOŚCI PRACODAWCY
Pracodawca powinien złożyć wniosek o organizowanie prac interwencyjnych do Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach i dołączyć:
- aktualny dokument stwierdzający osobowość prawną zakładu pracy - statut. Mogą to być wyciąg z rejestru sądowego, ewidencji działalności gospodarczej lub inne dokumenty;
- zaświadczenie z ZUS o nie zaleganiu z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne oraz zaświadczenie o stanie zatrudnienia w ciągu ostatnich 12 miesięcy; ilości osób ubezpieczonych.
- zaświadczenie z urzędu skarbowego o nie zaleganiu z płaceniem podatków;
- REGON;
- decyzję w sprawie nadania numeru identyfikacji podatkowej (NIP);
- informację o pomocy publicznej otrzymanej przez przedsiębiorcę w okresie ostatnich trzech lat *;
- oświadczenie, o którym mowa w ustępie 1 artykułu 110 Ustawy o swobodzie działalności gospodarczej *.
* dotyczy tylko podmiotów będących przedsiębiorcami.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie