Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Program Czyste Powietrze dla mieszkańców gminy Staszów. Podpisano porozumienie [SZCZEGÓŁY]

UMiG Staszów, ach, WFOŚiGW
Na zdjęciu wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, Ewa Kondek, wiceburmistrz Staszowa wraz z prezesem zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, Ryszardem Gliwińskim.
Na zdjęciu wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, Ewa Kondek, wiceburmistrz Staszowa wraz z prezesem zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, Ryszardem Gliwińskim. WFOŚiGW Facebook
W środę, 10 lipca odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach Ryszard Gliwiński podpisał pierwsze porozumienia z włodarzami gmin w sprawie realizacji Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Dzięki podpisanej umowie mieszkańcy gminy Staszów będą mieli łatwiejszy dostęp do programu i niedługo będą mogli składać wnioski w swoich miejscowościach. Poniżej szczegóły.

Wyżej wymienione spotkanie zorganizowano w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach z okazji podpisania 2000. umowy w ramach rządowego programu Czyste Powietrze. Podczas spotkania, przedstawiciele siedmiu gmin: Staszów, Stopnica, Pińczów, Gnojno, Wiślica, Klimontów, Radków, Bałtów podpisali porozumienia z prezesem zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, Ryszardem Gliwińskim. Dzięki tym nowym umowom, mieszkańcy będą mieli łatwiejszy dostęp do programu „Czyste powietrze”. Gminę Staszów reprezentowała Ewa Kondek -zastępca burmistrza miasta i gminy Staszów.

Podpisane porozumienie ustala zasady wspólnej realizacji programu na terenie miasta i gminy Staszów. Umowę zawarto na czas realizacji programu, czyli na lata 2019-2029. Wkrótce ruszy kolejny nabór wniosków o dofinansowanie. Urząd miasta i gminy Staszów zagwarantuje wnioskodawcom pomoc w wypełnieniu potrzebnych dokumentów wraz z wymaganymi załącznikami. Wkrótce więcej szczegółów.

Program Czyste Powietrze
Celem głównym programu jest ochrona środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji. Program daje możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego kotła grzewczego. Program ma zachęcić Polaków do działań ograniczających emisję szkodliwych dla zdrowia i środowiska zanieczyszczeń powietrza.

Do 2029 roku na wymianę źródeł ciepła i kompleksową termomodernizację budynków w całym kraju zostanie przeznaczona kwota 103 miliardów złotych, z czego dofinansowanie w formie dotacji wyniesie około 63,3 miliarda złotych, a w formie pożyczek - 39,7 miliarda złotych. Mieszkańcy o najniższych dochodach, którzy złożą wniosek, mogą liczyć nawet na 90 procent dotacji.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Rekordowe polskie budynki. Co o nich wiesz?



Zmiany klimatyczne - czarne scenariusze

Z którą partią ci po drodze? Quiz


Tu mieszka się najlepiej - ranking jakości życia


Co wiesz o grillowaniu? Quiz


ZOBACZ TAKŻE: Flesz – zerowy PIT dla młodych

Źródło: vivi24

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie