MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Jacek Lato, wójt gminy Nagłowice na kolejną kadencję bez tajemnic. Podróże, kibicowanie, teatr i... puzzle

Stanisław Wróbel
Stanisław Wróbel
Jacek Lato z rodziną - żoną i dziećmi. Więcej na kolejnych zdjęciach.
Jacek Lato z rodziną - żoną i dziećmi. Więcej na kolejnych zdjęciach.
Wybory samorządowe odbyły się 7 kwietnia 2024 roku - pierwsza tura i 21 kwietnia - druga tura. Na echodnia.eu. prezentujemy zwycięzców wyborów na burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Dziś Jacek Lato, wybrany na kolejną kadencję wójt gminy Nagłowice w powiecie jędrzejowskim.

Jacek Lato, wójt gminy Nagłowice bez tajemnic

Jacek Lato szedł do wyborów z Komitetu Wyborczego Wyborców „Nasza Gmina Nagłowice” , ale jak podkreśla jest bezpartyjny. Wygrał w drugiej turze uzyskując 52,20%, 1173 głosy. Pokonał Elżbietę Frejowską z Prawa i Sprawiedliwości - 47,80%, 1074 głosy.

Jacek Lato prywatnie

Jacek Lato ma 52 lata. Od urodzenia mieszka w Nagłowicach i nie wyobraża sobie, aby kiedykolwiek miało się to zmienić. Jest magistrem. inżynierem leśnictwa. Ukończył też kilka kierunków na studiach podyplomowych: ubezpieczenia; administracja państwowa i samorządowa; zarządzanie zasobami ludzkimi. Żona Anna jest nauczycielką w Szkole Podstawowej w Nagłowicach; syn Arkadiusz – po zakończeniu studiów na Akademii Górniczo Hutniczej mieszka i pracuje w Krakowie; córka Katarzyna – studiuje na Politechnice Wrocławskiej.

Jeśli chodzi o zainteresowanie, są u Jacka Lato bardzo szerokie. - Na co dzień lubię jeździć na rowerze po naszej pięknej gminie, ale też spacery po lesie, dobrą książkę a zimą układać puzzle. Mam dużą kolekcję zdjęć z ułożonymi przez siebie puzzlami. Lubię też grać w bilard. Jestem zapalonym kibicem Dębu Nagłowice, Korony Kielce i reprezentacji Polski. Chętnie bym też pograł w brydża, ale na razie nie znalazłem partnerów. Kilka razy spróbowałem swoich sił w amatorskim teatrze, między innymi wcieliłem się w rolę Gospodarza w spektaklu „Wesele” a ostatnio byłem Dziadkiem w przedstawieniu z okazji Dnia Babci i Dziadka - opowiada.

-Wraz z żoną podróżujemy dużo po Polsce i Europie. Urlop zazwyczaj spędzamy na wycieczkach odkrywając mało znane zakątki naszego kraju. Ostatnio zachwyciliśmy się zamkami Dolnego Śląska - dodaje.

Do pracy i po gminie jeżdzi, jak mówi wysłużoną Skodą Roomster z 2009 roku. - Przejechała już ze mną ponad 500 000 kilometrów. Posiadam również Hyundaia iX 35, którym podróżujemy po Polsce - informuje.

W galerii prywatne i służbowe zdjęcia Jacka Lato

Jacek Lato działalność

Jacek Lato w latach 1997-1998 pracował w Nadleśnictwie Jędrzejów. W latach 1998 – 2018 w Powszechnym Zakładzie Ubezpieczeń Spółka Akcyjna; W latach 2018-2024 wójt gminy Nagłowice.

Jest honorowym krwiodawcą – oddał ponad 50 litrów krwi, współorganizatorem akcji Honorowych Dawców Krwi organizowanej przez Klub „Ognista Krew” działający przy Ochotniczej Straży Pożarnej Nagłowice.

Jacek Lato, wójt Nagłowic w kadencji 2024-2029, najważniejsze punkty programu

Jeśli chodzi o program wyborczy to najważniejsza zdaniem Jacka Lato jest realizacja zadań, na które już zostały pozyskane pieniądze, a są to:

  • Wykonanie i modernizacja placów zabaw na terenie gminy – 5,2 miliona złotych
  • Modernizacja systemu ogrzewania w Szkole Podstawowej w Nagłowicach – 2,8 miliona złotych
  • Przebudowa dróg na terenie gminy – planowane 15 nowych odcinków dróg asfaltowych. – 2,5 miliona złotych
  • Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej Brynica Mokra – 1,2 miliona złotych
  • Renowacja elewacji Kościoła w Ciernie-Żabieńcu - inwestor Parafia w Ciernie Żabieńcu -800 tysięcy złotych

-Ponadto w dalszych planach mam między innymi zorganizowanie żłobka, budowę skateparku, kolejnych boisk wielofunkcyjnych, dróg, chodników i nadal będziemy realizować przydomowe oczyszczalnie. Ważna jest dalsza systematyczna redukcja zadłużenia gminy. W pierwszej kadencji udało się zmniejszyć zadłużenie o ponad 3 miliony złotych.

Cały czas będziemy wsłuchiwać się w głosy mieszkańców i w zależności od zgłaszanych potrzeb i ogłaszanych naborów będziemy aplikować o nowe środki na inwestycje.

Jacek Lato dlaczego startował?

-Postanowiłem ponownie kandydować na stanowisko wójta gminy Nagłowice, ponieważ jest jeszcze wiele spraw do załatwienia, wiele pomysłów do zrealizowania. Moi współpracownicy, nie tylko z Urzędu i jednostek podległych, ale również z Rady Gminy, sołtysi i mieszkańcy przekazali mi zwrotną informację, że podoba im się styl sprawowania przeze mnie władzy i chcieliby dalej takiego włodarza. I tak jak brzmi hasło wyborcze mojego komitetu chcielibyśmy „Robić swoje” przez kolejne pięć lat dla dobra Naszej Gminy Nagłowice.

W galerii prywatne i służbowe zdjęcia Moniki Jacka Lato

Prezenatcje wszystkich kandydatów na wójta gminy Nagłowice

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie