Progres - taneczny ambasador Ostrowca. Zobacz jakie sukcesy mają na koncie młodzi tancerze

Redakcja
Anna Śledzińska
Do bardzo udanych może zaliczyć ten sezon Szkoła Tańca Progres, działająca w Ostrowcu Świętokrzyskim. Z dwóch ostatnich turniejów, grupy tancerzy przywiozły cenne trofea. Szkoła będzie też organizatorem ogólnopolskich konfrontacji tanecznych, które odbędą się w jesienią.

O tym, że Ostrowiec coraz bardziej tańcem stoi, przekonać się można choćby podczas miejscowych imprez, które uświetniają grupy tancerzy w różnym wieku, nie tylko szlifujących talent w szkole Progres, ale także i innych.
To jednak właśnie Progres był prekursorem zajęć tańca nowoczesnego w mieście i nadal wiedzie palmę pierwszeństwa.

Turniej Tysiąca Jezior
Obecnie w siedmiu grupach tańczy tam 160 osób - zarówno małe dzieci, jak i nastolatkowie.
– W miniony weekend braliśmy udział w VI edycji Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Krainy 1000 Jezior w Olsztynie – mówi Edyta Wilk, założycielka i dyrektor Szkoły Tańca Progres. – Wystąpiły tam dwie formacje z naszej szkoły. Grupa hip hop do 11 lat zdobyła czwarte miejsce, natomiast grupa hip hop w kategorii wiekowej 12-15 lat zajęła drugie miejsce, pokonując aż 19 formacji w swojej kategorii wiekowej.

Edyta Wilk dodaje, że turniej stał na bardzo wysokim poziomie, więc pokonanie prawie dwudziestu formacji traktuje jako ogromny sukces. W jury zasiadała między innymi Klaudia Antos, utytułowana tancerka hip - hopowa. Ostrowieckie grupy przygotowywał także Bartek Łącki.

Tytuł za tytułem
Przed kilkunastoma dniami, szkoła brała udział w VII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Freestyle „Move It Moszczenica”, organizowanym przez Polski Związek Tańca Freestyle. Ostrowieccy tancerze wywalczyli znakomite miejsca.

Grupa „Crispy” zwyciężyła w wśród zespołów średnio-zaawansowanych w kategorii Street Dance do 15 lat, grupa „BGN” zwyciężyła w grupie zespołów na poziomie podstawowym w kategorii Street Dance do 15 lat.

Grupa „Progres” w Extra Lidze, czyli wśród zespołów zaawansowanych – finalistów Mistrzostw Polski, uczestników Mistrzostw Europy, w kategorii hip-hop powyżej 16 lat zajęła miejsce drugie. „Quick Power” w Street Dance do 12 -15 lat też stanął na drugim stopniu podium.

- Po tym sezonie czujemy się dużo mocniej na turniejach - przyznaje Edyta Wilk. - Jesteśmy rozpoznawani w Polsce i to bardzo cieszy. Nasze dzieciaki bardzo ciężko pracują, by pokazać jak najlepsze, ale też bardzo wyczerpujące układy. Stajemy w szranki z dużymi szkołami z dużych miast i wygrywamy, co tym bardziej motywuje.

Będzie turniej w Ostrowcu
Przed kilkoma dniami młodym tancerzom i ich opiekunom pogratulował uroczyście prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. Życzył też powodzenia na kolejnym turnieju w Katowicach, także w kategorii hip hop.

Z kolei w październiku szkoła Progres będzie gospodarzem turnieju w Ostrowcu.
- Wakacji nie będzie, bo trzeba zacząć działać, by na 13 października być gotowym - mówi Edyta Wilk. - Liczymy na pomoc naszych przyjaciół, bo wiadomo, że chcemy pokazać się z jak najlepszej strony także jako organizatorzy. Już teraz mamy ogromną pomoc władz miasta, mam nadzieję, że nadal tak będzie.