Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przedsiębiorcy szturmują Powiatowy Urząd Pracy w Sandomierzu, ale większość błędnie wypełnia wnioski o pomoc [NAJCZĘSTSZE BŁĘDY]

Klaudia Tajs
Liczba błędnie wypełnionych wniosków lub niekompletnych wynosi około 80 procent. - Najczęściej brakuje załączników do wniosków na przykład umowy bądź formularza ubiegania się o pomoc publiczną - wylicza Aldona Łukawska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Sandomierzu.
Liczba błędnie wypełnionych wniosków lub niekompletnych wynosi około 80 procent. - Najczęściej brakuje załączników do wniosków na przykład umowy bądź formularza ubiegania się o pomoc publiczną - wylicza Aldona Łukawska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Sandomierzu. Klaudia Tajs
Brak formularza ubiegania się o pomoc publiczną, błędnie wpisywany Numer Identyfikacji Podatkowej, zły numer konta i niepoprawna nazwa pracodawcy, to najczęstsze błędy mikroprzedsiębiorców, którzy starają się o wsparcie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sandomierzu, w ramach Tarczy Antykryzysowej Covid-19. Liczba błędnie wypełnionych wniosków lub niekompletnych wynosi aż 80 procent.

Sandomierscy mikroprzedsiębiorcy składają lawinowo wnioski o przyznanie pożyczki z Funduszu Pracy uruchomionej w ramach Tarczy antykryzysowej Covid-19. Do tej pory do Powiatowego Urzędy Pracy w Sandomierzu wpłynęło około 1700 wniosków od mikroprzedsiębiorców na udzielenie bezzwrotnej pożyczki. Już ponad 500 pracodawców uzyskało pomoc na łączną kwotę 2 i pół miliona złotych.

Aldona Łukawska dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Sandomierzu zapewnia, że ze względu na pandemię i trudną sytuację w jakiej znaleźli się przedsiębiorcy, wszystkim zależy na tym, aby pieniądze jak najszybciej trafiły na konta wnioskodawców. - Pracujemy przez sześć dni w tygodniu od poniedziałku do soboty, w 40 osobowym składzie - tłumaczy dyrektorka. - Na wstępie wnioski są weryfikowane przez pracowników urzędu. Niestety większość z nich, ze względu na błędy i niedopatrzenia wypełniających, wymagają poprawek. Pracownicy urzędu kontaktują się z takimi osobami i wskazują błędy. Jeśli mikroprzedsiębiorcy szybko uzupełnią wnioski, wypłata pieniędzy następuje bardzo szybko.

Niestety, liczba błędnie wypełnionych wniosków lub niekompletnych wynosi około 80 procent. - Najczęściej brakuje załączników do wniosków na przykład umowy bądź formularza ubiegania się o pomoc publiczną - wylicza Aldona Łukawska. - Błędnie są wpisywane Numery Identyfikacji Podatkowej czy numer konta, na który przekazujemy pieniądze. Należy dwa razy sprawdzić wypełnione wnioski. Sprawdzić czy nazwa pracodawcy jest dobrze wpisana. Chciałabym także uczulić, aby mikroprzedsiębiorcy zwracali większą uwagę do załączników, które są dołączane do wniosków. Umowa jest integralną częścią wniosku jak również formularz ubiegania się o pomoc.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie