Przegrana AZS WSBiP KSZO z Chemikiem w Policach

Rafał SOBOŃ
Wicelider okazał się zbyt mocny dla zawodniczek AZS WSBiP KSZO Ostrowiec.
Wicelider okazał się zbyt mocny dla zawodniczek AZS WSBiP KSZO Ostrowiec. Rafał Soboń
Bez podstawowej libero wystąpił ostrowieckie siatkarki przeciwko Chemikowi Police. We własnej hali wicelider ograł AZS WSBiP KSZO do zera.

Chemik Police - AZS WSBiP KSZO Ostrowiec 3:0 (25:13, 25:19, 25:20)

AZS KSZO: Piekarczyk, Brojek, Kosiorowska, Buławczyk, Dydak, Ślęzak, Stefańska (libero) oraz Starzyk-Bonach, Świerszcz.

Do Polic nie pojechała z zespołem Małgorzata Soja, która doznała urazu stawu skokowego podczas środowego sparingu z KS Developres Rzeszów i jej miejsce na boisku zajęła Alicja Stefańska. Sobotni pojedynek z wiceliderem siatkarki AZS WSBiP KSZO rozpoczęły bardzo źle. O pierwszy czas trener Dariusz Parkitny poprosił przy prowadzeniu gospodyń 5:0, jednak obraz gry nie wiele się zmienił. Pierwszy punkt ostrowczanki zdobyły przy stanie 7:1, a po chwili na tablicy widniał już wynik 11:1. Dopiero od tego momentu przyjezdne nawiązały walkę, ale grając punkt za punkt przegrały pierwszą partię do 13. Drugi set skutecznym atakiem rozpoczęła Agnieszka Starzyk Bonach, ale było to pierwsze i ostatnie prowadzenie w tej partii, która zakończyła się wygraną Chemika do 19. Dużo bardziej zacięty przebieg miał trzeci set, gdzie początkowo chemiczki prowadziły "tylko" 7:6, czy 10:9. Przy stanie 15:11, a następnie 20:15 o czas prosił trener Dariusz Parkitny, ale nie był w stanie odmienić postawy zespołu i ostatecznie trzecia partia także padła łupem Chemika.