Przegrana juniorów Vive Tauronu Kielce

W drugim meczu na rozgrywanym w Kielcach turnieju 1/8 mistrzostw Polski juniorów, Vive Tauron Kielce przegrało z Wybrzeżem Gdańsk.

Vive Tauron Kielce – Wybrzeże Gdańsk 23:28 (9:11)
Vive Tauron: Baran, Kijewski – Telka 3, Bulski 2, Vujović 10 (5), Filipowicz 1, Skowron 1, Nowak, Bysiak 1, Kubicki, Grdeń, Dufaj 5.

Kielczanie w pierwszym meczu rozbili Pogoń 1945 Zabrze różnicą aż 23 bramek, a Wybrzeże wyraźnie uległo Kusemu Szczecin. Jednak to gdańszczanie byli w sobotę stroną dyktującą warunki, prowadzili od trzeciej do ostatniej minuty. Wybrzeże zagrało świetnie w obronie, ograniczając swobodę dwóm czołowym zawodnikom zespołu z Kielc, prawemu rozgrywającemu Branko Vujoviciowi i kołowemu Jakubowi Bulskiemu. Vujović wprawdzie zdobył 10 bramek, ale połowę z karnych. Do 45 minuty spotkania gdańscy bramkarze wpuścili tylko 12 bramek.

W 13 minucie kielczanie, którzy grali bez swojego pierwszego playmakera, Bartosza Kogutowicza (wyjechał do Przemyśla na ślub brata) przegrywali 3:7, a w 22 - 5:11. W końcówce pierwszej połowy wykorzystali kilka dwuminutowych kar rywali i do przerwy przegrywali tylko dwiema bramkami.

Po przerwie Vive Tauron nadal miało spore problemy z przejściem obrony Wybrzeża i w 45 minucie było już 12:20. Zryw w końcówce spotkania przyniósł zmniejszenie strat do dwóch bramek (57 minuta, 22:24), ale w decydujących momentach nasi zawodnicy gubili piłkę albo oddawali niecelne rzuty. Zespół z Gdańska zdobył cztery bramki z rzędu i rozstrzygnął spotkanie.

W innym sobotnim meczu, Kusy CKS Szczecin wygrał z Pogonią 1945 Zabrze 41:32 (21:21). Po dwóch dniach turnieju Kusy ma 4 punkty, Vive Tauron i Wybrzeże po 2, Pogoń 0. W niedzielę decydujące mecze, o 10 Pogoń zagra z Wybrzeżem, a o 12 Vive Tauron z Kusym.