Przegrana Korony Handball w pierwszym meczu turnieju imienia Kowalczyka

PK
W pierwszym meczu rozgrywanego w niedzielę w Zagnańsku 19. Turnieju imienia Andrzeja Kowalczyka w piłce ręcznej kobiet, Korona Handball Kielce przegrała z Piotrcovią Piotrków Trybunalski.

Korona Handball Kielce – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 28:34 (12:16)
Korona Handball: Hibner, Orowicz, Wałcerz – Czubaj 1, Zimnicka 4, Małecka 2, Kowalska 2, Czekala 2, Skowrońska 2, Syncerz 8, Piecaba 2, Kędzior 5.

Kielczanki, grające bez Aliny Nowak, Karoliny Mochockiej i Dominiki Więckowskiej, w meczu przeciwko przedstawicielowi PGNiG Superligi pokazały się z dobrej strony. Wprawdzie w pierwszej połowie niemal cały czas prowadziły piotrkowianki, ale bardzo dobra gra drużyny trenera Tomasza Popowicza na początku drugiej części sprawiła, że w 42 minucie Korona Handball wygrywała 22:20, a minutę później 23:21. W tym momencie mniej doświadczone zawodniczki z Kielc popełniły kilka prostych błędów i rywalki wróciły na prowadzenie. – Szkoda, bo można było sprawić niespodziankę w konfrontacji z wyżej notowanym rywalem – skwitował Tomasz Popowicz.

W kolejnym meczu Piotrcovia zmierzy się z Olimpią-Beskidem Nowy Sącz, a o godzinie 16 Korona Handball zagra z drużyną z Nowego Sącza.